Головна
>
Кіно
>

Касаційний суд відмовив «Довженко-Центру» у праві оскаржувати реорганізацію

Касаційний суд відмовив «Довженко-Центру» у праві оскаржувати реорганізацію

19 листопада Касаційний господарський суд підтвердив рішення Північного апеляційного господарського суду, згідно з яким Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про свою реорганізацію.

Фото: dovzhenkocentre.org

«Виходить, що в жодному суді й в жодній інстанції Довженко-Центр не має права захищатися від знищення — так постановив Північний апеляційний господарський суд і, здається, Касаційний господарський суд теж із цим погоджується», — йдеться у повідомленні.

Колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Ірини Кондратової, Надії Губенко та Володимира Студенця зазначила, що «Довженко-Центр» не може оскаржувати рішення про свою реорганізацію через «правові норми, що визначають підпорядкованість і ієрархію в системі державного управління».

У своїй заяві «Довженко-Центр» додає, що суд не взяв до уваги головний мотив позову: питання збереження та захисту культурної спадщини, що є порушенням статті 54 Конституції України:

«Оскаржуваний наказ Держкіно призвів би до втрати єдиної у своєму роді колекції українського кіномистецтва, бази знань, відкриттів та інформації, що створена за 30 років існування “Довженко-Центру”».

Водночас у Держкіно зазначили, що наказ про реорганізацію ДП «Національний центр Олександра Довженка» та передачу його повноважень державній установі «Науковий центр кінематографії України» був скасований наказом від 28 червня 2023 року, ще до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Що цьому передувало?

У серпні 2022 року Держкіно видало наказ, який де-факто означав ліквідацію національного архіву. Згідно з наказом, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мали бути передані Державній установі «Науковий центр кінематографії України». До того ж зі структури Центру мало бути виокремлено Державне підприємство «Українська анімаційна студія», до якої б передали авторські права на українську анімацію. Також співробітників Центру мали б повідомити про можливе звільнення. У жовтні того ж року Довженко-Центр подав у суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про «реорганізацію».

11 липня 2023 року відбулося судове засідання, на якому суд визнав незаконним наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру.

Більше про хронологію подій навколо протистояння Довженко-Центру та Держкіно читайте за посиланням.

21 жовтня 2024 року Довженко-Центр на своїй інстаграм-сторінці повідомив, що Верховний Суд відмовив у позові Олени Гончарук до Держкіно про укладення контракту на посаду директорки й залишив рішення попередніх інстанцій без змін.


Читайте також: «Ми ще досі не усвідомили, як нас змінює війна». Розмова з режисеркою «Медового місяця» Жанною Озірною

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024