Фольклористка, співачка та художниця з костюмів Марія Квітка представила свій дебютний альбом Дай серцю волю. Вісім композицій альбому створені на основі старовинних народних пісень.
У листопаді 2022 року Марія Квітка з команди «Другого шансу» стала переможницею пісенного шоу «Голос країни-12». В межах головного музичного суперпризу шоу вийшов її дебютний альбом.
Читайте також: Переможницею «Голосу країни-12» стала Марія Квітка. Що про неї відомо?
Частину пісень з Дай серцю волю виконавиця записала під час фольклорних експедицій, а деякі віднайшла у збірниках народних пісень. Але всі вони об’єднані темою любові.
«Пісні я підбирала так, щоб вони розкривали усі можливі грані та прояви любові від кохання і пристрасті до відданості рідній країні та любові до родини», — пояснює співачка.
Так до альбому увійшли: весільна обрядова пісня з Чернігівщини Голуб, пісня Любов забувають з Рівненщини, Карі очі, яка складається з фрагментів пісень із села Крячківка, що на Полтавщині, та речитативу з вірша «Думка» Тараса Шевченка.
Про деякі пісні Марія розповідає детальніше:
- Колискова, яку Марія співала у перші тижні повномасштабного вторгнення українським дітям з Маріуполя, Гостомеля, Чернігова, Херсона та інших українських міст, які зазнали жорстких атак росіян.
- Кохала, що присвячена всім, хто втратив своїх коханих на війні.
- Лихо була записана на Поділлі і розповідає про знищені села, міста, страждання людей і природи від дій ворогів.
- Текст треку Щастя походить з Полтавщини. Квітка хотіла змінити сенси у розумінні цієї давньої пісні і ставленні людей до пошуку щастя.
- Переосмислює Квітка і Плескач. На створення пісні виконавицю надихнув однойменний український народний танець-гра, в яку традиційно грали молоді дівчата: «Зараз для мене ця пісня означає танець крізь біль, танець, який звільняє тіло і душу від страху і розпачу, це танець, який об’єднує і дарує жіночу силу!».
Музичне аранжування до всіх композицій Марія Квітка створювала разом з Ярославом Татарченком (учасник гурту Тонка).
Читайте також: «Найбільша проблема українських музикантів у тому, що вони тихенько “уходять в ліс”». Дискусія про розвиток нової української музики
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: