Дискусії, зустрічі, поетичні читання, — «Книжковий Арсенал» оголосив програму заходів
Дискусії, зустрічі, поетичні читання, — «Книжковий Арсенал» оголосив програму заходів
11-й Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що відбудеться з 22 по 25 червня, анонсував програму заходів. Вона включає в себе більше сотні подій, зокрема, дискусії, обмін досвідом, лекції, літературні читання та заходи для дітей.
LiRoom є інформаційним партнером події.
Офіційне відкриття «Книжкового Арсеналу» відбудеться 22 червня о 17:00. Першого дня фестивалю відбудеться 10 подій — дискусії, поетичні читання, кінопокази, дитяча програма й музичні події. Всі заходи у цей день триватимуть з 16:00 до 21:00.
Після відкриття розпочнеться дискусія «Демократія і війна» в межах фокус-теми «Коли все має значення». Кураторкою фокус-теми буде Наталя Гуменюк.
Також першого дня в межах літературної програми у відбудеться дискусія «Наш Крим: на сторінках книжок» та поетичні читання «Поезія в пікселі».
Для дітей та підлітків у програмі першого фестивального дня заплановано майстер-клас від творчої майстерні «Аґрафка».
Також відвідувачі зможуть подивитися короткометражні фільми про Київ. Це — шість історій про місто із добірки «Як тебе не любити 2.0» від онлайн-кінотеатру Takflix. Про кожен фільм читайте за посиланням. Також можна буде послухати DJ-set. Borys.
А на завершення у день відкриття відбудеться виступ Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс».
Кожного дня у межах фокус-теми та просвітницько-розважальних програм «Книжкового арсеналу» відбуватимуться десятки подій.
Програмне наповнення «Книжкового арсеналу»
Фокус-тема «Коли все має значення»
У межах програми відбудеться вісім тематичних подій. Щодня на сценах спікери обговорюватимуть сучасні цінності й досвід, те, що відбувається з українським суспільством, країною та світом.
Літературна програма «Перенести досвід у пам‘ять»
Це — наймасштабніша програма фестивалю. Її куруватиме Ірина Славінська. Програма представить щоденники, документальні нотатки і художні твори, тексти професійних письменників і тих, хто почали писати тільки після лютого 2014 та 2022 років.
Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках»
Серед подій програми — марафон авторських читань від дитячих письменників та письменниць, публічне інтерв’ю Підліткової Ради Мистецького арсеналу з Іриною Славінською, перформанс «Книгодрузячення-передбачення» та практикуми для батьків. Кураторкою буде Юлія Козловець.
Професійна програма «Книжкового арсеналу»
Місце зустрічі для представників галузі та майданчик для публічних дискусій, формулювання запитів і пошуку рішень, обміну знаннями та досвідом. У межах програми учасники поговорять про державну політику та роль профільних інституцій книжкової галузі, моделі ведення видавничого бізнесу, а також роль малих незалежних книгарень у промоції читання та розбудові громадянського суспільства. Куруватиме програму Оксана Карп‘юк.
Спеціальна програма «(не)публічні бібліотеки» від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу
У межах програми слухачі дізнаються про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки, куровані полиці, зіни. Куруватиме програму Діма Козаков.
Спеціальна програма українського ПЕН «Пам‘ять говорить»
У межах програми відбудеться 5 подій, зокрема у перший день фестивалю буде презентація воєнного щоденника Володимира Вакуленка. У межах програми спікери говоритимуть про пам’ять, яка спонукає до відповідальності.
Спеціальна програма від Довженко-центру «Літературний кіноканон. Том перший»
Програма представить три фільми, засновані на знакових літературних творах: «Сон», знятий за шевченківською поемою, екранізацію гоголівського «Вечора на Івана Купала» та кінопостановку «Захара Беркута» Івана Франка.
Також на «Книжковому арсеналі» відбудеться сім виставкових проєктів:
- «Захисний шар» Костянтина Зоркіна;
- «Україна: символи боротьби» Марії Кінович;
- «Коли все має значення» від Клубу ілюстраторів Pictoric;
- «Око Бурі», виставка українсько-ізраїльської дитячої книжкової ілюстрації;
- «Хронологія русифікації» від проєкту Лінгвоцид;
- «Каліграфія та шрифт 2022-2023 рр» від Школи каліграфії «Арт і Я»;
- The Reckoning Project.
Детальну програму подій на кожен день фестивалю можна переглянути за посиланням.
Онлайн-квитки на фестиваль скоро будуть у відкритому доступі.
Читайте також:
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: