Головна
>
Кіно
>

Хто став переможцем другого фестивалю квір-кіно Sunny Bunny?

Хто став переможцем другого фестивалю квір-кіно Sunny Bunny?

26 квітня у кінотеатрі «Жовтень» відбулася церемонія нагородження переможців другого фестивалю квір-кіно Sunny Bunny-2024. До цьогорічної програми фестивалю увійшло 60 фільмів з 35 країн світу, які були представлені у 8 програмах. 

Лірум є інформаційним партнером події.

Фото: Артем Гвоздков

Переможці фестивалю:

Приз за найкращий фільм Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів та грошовий приз 2000 доларів США отримала стрічка «Вся ця тиша» мексиканського режисера Дієґо дель Ріо

«Глибокі квірні персонажі. Потужні емоційні удари. Віртуозний саунд-дизайн. Сповнене надії висловлювання про здатність мистецтва змінювати людей. Усе це й не тільки зумовило наш вибір переможця конкурсу», — йдеться у зверненні журі. 

Спеціальну відзнаку Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів отримав американський фільм «Еґґгед і Твінкі» режисерки Сари Камбі Голланд.

«Ми раптово знову захотіли повернутися в юність і зростаючи, дивитися цей фільм. Він би значно спростив нам життя. Квірна дотепність, розумна репрезентація та інструкція про те, як давати собі раду в переважному світі соцмереж заслуговують на Спеціальну Відзнаку», — коментують члени журі. 

Переможцем міжнародного конкурсу короткометражних фільмів та володарем грошового призу  стала стрічка «Ділдотектоніка» португальської режисерки Томаша Паули Маркеш.

«Цей напрочуд візуальний гібридний короткометражний фільм віддає належне красі кіно та квірній сексуальності. З такою комбінацією всі виграють, тож це наш переможець», — розповідають члени журі.

Спеціальну відзнаку Міжнародного конкурсу короткометражних фільмів отримала французька стрічка «Болеро» режисера Нанс Лаборд-Журда.

«Цей короткометражний фільм так нас зачарував, що ми зблизилися і провели теплий вечір разом у Києві. Нашу спеціальну відзнаку віддаємо танцю, який нагадав нам про силу мистецтва», — прокоментували члени журі.

Оцінювало Міжнародний повнометражний та Міжнародний короткометражний конкурси головне журі фестивалю:

  • Оксана Черкашина — українська акторка театру та кіно, режисерка, перформерка.
  • Павел Бiчек — чеський директор квір-кінофестивалю Mezipatra, засновник дистриб’юторського лейблу Queer Kino
  • Ромас Забараускас — литовський кінорежисер, сценарист, автор і продюсер.

Приз глядацьких симпатій отримав конкурсний фільм «І ось прийшла любов» французької режисерки Катель Кіллевере.

Фото: Артем Гвоздков

Диплом за найкращий фільм Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів від журі Спілки Кінокритиків України отримав «Перехід» Левана Акіна. Спеціальною відзнакою було відзначено фільм «Вся ця тиша» Дієґо дель Ріо. Також журі кінокритиків України оцінювали українську короткометражну програму квір-фільмів.  Диплом у цій категорії отримала стрічка «Крим» режисерки Катерини Храмцової.

Пітчинг короткого метру на ЛГБТКІА+ тематику

Найкращим кінопроєктом став «Серпанок», режисера Юри Катинського, продюсерів Катерини Граднової-Савицької та Олександра Чубко. Фільм-переможець отримає 80 тисяч гривень від спонсора фестивалю Jägermeister

Фото: Артем Гвоздков

Спеціальну відзнаку журі пітчингу вручили двом кінопроєктам: 

  • «Історія», режисер Вадим Мочалов, продюсери Вадим Мочалов, Діана Назарук;
  • «Лоно», режисерка Альона Шилова, продюсерка Валерія Сочивець, Сучасне Українське Кіно.

До складу журі пітчингу увійшли:

  • Жанна Озірна — кінорежисерка та сценаристка, Україна. Учасниця Berlinale Talents 2020, резидентка Cité Internationale des Arts, Les Récollet та Marathon Screenings
  • Дар’я Бассель — кінопродюсерка авторського документального та ігрового кіно, кураторка індустрійної платформи та програмерка Міжнародного фестивалю документально кіно про права людини Docudays UA.
  • Алекс Перера бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник та резидент серії ЛГБТІК+ заходів Стежка.

Почесними гостями церемонії стали представники організації «Військові ЛГБТКІА+» Петро Жеруха, Павло ЛагойдаАндрій-Леля Челяха, Владислав Апрелов та Олег Жабінець.

Фото: Артем Гвоздков

«Мені дуже приємно, що сьогодні я знаходжуся серед таких людей, і що я можу представляти спільноту ЛҐБТКІА+ військових. Бо говорити про нас дуже важливо. Ми існуємо, і ми також боремося за свої та ваші права», — прокоментував Павло Лагойда.

Фільмом-закриттям Sunny Bunny-2024 стала картина Ітана Коена «Лялі їдуть далі».


Читайте також: Співпраця з фестивалями, протидія російським наративам і вихід на нові ринки. Програмна директорка Docudays UA Юлія Коваленко про культурну дипломатію в кіно

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024