Головна
>
Література
>

«Ріки незмінно течуть додому»: УІК анонсував проведення «Тижня поезії»

«Ріки незмінно течуть додому»: УІК анонсував проведення «Тижня поезії»

22 лютого Український інститут книги анонсував проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Подія приурочена до Всеукраїнського дня поезії (21 березня) та проходитиме з 16 по 24 березня. Тема акції – Дім, а гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому».

На афіші використано фрагмент однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

«Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна», — йдеться в повідомленні на сайті.

Традиційну акцію «Тижня читання» цьогоріч вирішили масштабувати та провести декілька тижнів читання із різною тематикою впродовж року. «Тиждень поезії» — перший із чотирьох запланованих подій.  Метою акції є відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни. 

«Український інститут книги  постійно наголошує на важливості культури й  літератури для життя та розвитку як кожної людини, так і країни. Ми хотіли б, щоб читання поезії розрадило і підтримало  українців, які через війну Росії проти України втратили свої домівки, змушені були переїхати в інший регіон країни чи за кордон. Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу», – говорить директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Детальніше про перебіг тижня читання поезії інформуватимуть на сайті Інституту за посиланням.


Читайте також: 15 книжкових новинок для дорослих та дітей

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024