Головна
>
Новини
>

Джамала, Марина Врода, Ярина Чорногуз та інші: Український інститут та ООН Жінки в Україні оголосили номінанток премії «Women in Arts.The Resistance»

Джамала, Марина Врода, Ярина Чорногуз та інші: Український інститут та ООН Жінки в Україні оголосили номінанток премії «Women in Arts.The Resistance»

6 березня Український інститут та ООН Жінки в Україні оголосять лауреаток п’ятої премії «Women in Arts. The Resistance». Ця премія відзначає видатні досягнення жінок у сфері культури та мистецтва, а також їхній внесок у боротьбу за перемогу України. Крім того, премія вшановує пам’ять мисткинь, які загинули внаслідок російської агресії.

Урочиста церемонія пройде під гаслом «Допоки не скінчиться буря». Як розповідають організатори, після річної перерви, через повномасштабне вторгнення, премія набула нового, глибшого сенсу. Це підкреслює приставка «The Resistance», додана до назви у 2023 році. Вона символізує незламність та стійкість, які об’єднали не лише українських мисткинь, але й весь український народ у боротьбі за свободу та незалежність.

Номінантками цьогорічної премії стали:

 • Жінки в візуальному мистецтві: Катерина Бучацька, Катерина Алійник, Леся Хоменко
 • Жінки в музиці: Марія Яремак, Джамала, Христина Далецька
 • Жінки в театрі: Оксана Дмітрієва, Інна Фалькова, Юлія Заулична
 • Жінки в кіно: Аліса Коваленко, Марина Врода, Марина Майковська
 • Жінки в літературі: Ярина Чорногуз, Любов Якимчук, Ія Ківа, Олена Герасим’юк, Олеся Яремчук.
 • Жінки в культурному менеджменті: Ольга Гончар, Ольга Балашова, Олександра Коваль
 • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Катерина Яковленко, Ксенія Білаш, Дарка Гірна 

Окрім основних нагород, під час церемонії «Women in Arts. The Resistance» буде вручена особлива відзнака «Special Mention». Ця окрема премія, запроваджена у 2021 році, відзначає досягнення жінок, які, не будучи професійними мисткинями, роблять значний внесок у розвиток української культури.

Переможниць премії «Women In Arts» обирають авторитетні експерти та експертки у сфері культури та мистецтва, до складу яких входять фахівці у сфері культури та мистецтва, представники державного сектору і незалежних інституцій. З повним списком експертної ради та журі можна ознайомитися за посиланням.

Кандидатки на премію повинні відповідати таким ключовим критеріям:

 • Високий рівень професійних досягнень.
 • Репутація.
 • Інноваційний підхід до творчості.
 • Визнання на національному чи міжнародному рівні.

З 2023 року критерії відбору лауреаток премії «Women In Arts» оновили. До переліку ключових вимог до кандидаток було додано внесок у перемогу України. Цей критерій враховує діяльність у будь-якій сфері, яка безпосередньо наближає перемогу.


«Women in Arts» — це незалежна премія, яку у 2019 році заснували Український інститут та ООН Жінки в Україні в рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. Мета премії — привертати увагу до досягнень жінок-мисткинь та популяризувати українську культуру в країні та світі.


Читайте також: «24.2.24»: лейбл «Очі» випустив збірку музики, присвячену поету Максиму Кривцову

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024