Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лірум продовжує відкривати артистів з різних регіонів України, які постраждали від російської агресії найбільше. Сьогодні знайомимося з артистами родом з Донеччини.
Значна частина Донецької області, зокрема і сам Донецьк перебувають під російською окупацією ще з 2014-го року. Тому в цьому плейлісті є дуже багато артистів з регіону, які почали свою музичну діяльність, вже будучи релокованими до інших міст.
Слухайте музику найцікавіших артистів родом з Донеччини на зручних стрімінгових платформах:
Promsonya — дует Софії Пилипенко та її батька, Івана Пилипенка родом з Костянтинівки. Дебютний ЕР L’abri côtier вийшов у 2020-му році і потрапив до нашого топу мініальбомів року. Це акустичний інді-поп, записаний в домашніх умовах. Олексій Бондаренко каже, що дуету вдається робити водночас драматургічні та тендітні аранжування з оптимістичним вайбом.
Стас Корольов — артист з Авдіївки. У 2016-2020 роках Стас був мультиінструменталістом і продюсером в електронному гурті Yuko. В травні 2021 року він розпочав кар’єру під власним іменем з сольною платівкою O_x. Після початку повномасштабного вторгнення зібрав навколо себе джаз-рок бенд, який ознаменував «Другий сезон» його сольної творчості. Разом з гуртом він обкатував на концертах програму, яка згодом перетворилася на альбом Round 2: Цифровий утікач, коли гурт уже розпався. Наразі Стас Корольов як проєкт увійшов у третю фазу та грає на концертах абсолютно нову гіперпопову програму разом з дружиною, Анастасією Весною Vesnavoseny.
The Maneken — електронний проєкт саундпродюсера та композитора Євгена Філатова, який народився в Донецьку. Гурт був створений у 2007-му році та поєднував рок, інді-поп та електронну музику. В межах проєкту він випустив 5 альбомів та 1 ЕР. Євген також відомий як саундпродюсер електронного проєкту Onuka. Минулого року в межах ютуб-проєкту «Як звучить Україна» записував звуки з різних міст та регіонів країни та створював з цього композиції. Це все вилилося у два мініальбоми Як Звучить Світ. Україна.
Enleo — проєкт Нікіти Леонтьєва з Маріуполя. Enleo починав з перекладів відомих англомовних пісень та завірусився в соцмережах, зробивши українськомовний кавер на пісню Тома Оделла Another Love — Інша любов. Кавер вийшов настільки вдалим, що його оцінив автор і надав дозвіл на виконання цієї версії. Він переклав ще кілька відомих пісень українською та почав випускати авторську музику. У 2023-му році артист випустив альбом молодість.
Alice Change — проєкт Тетяни Коноваленко з Донецька, яка переїхала до Києва у 2016-му. У новому місті заново вчилася співати та почала випускати музику під цим псевдонімом. Спочатку писала суміш електропопу з хіп-хопом та R&B, видала дилогію ЕР Nimis. Depression та Nimis. Hypomania. Після початку повномасштабного вторгнення Тетяна взяла курс на попрок та випустила агресивну пісню Не вистачає кисню, а та шалено завірусилася. У 2023-му випустила емоційний мініальбом Alice Cringe, який розповідає про нейровідмінність, невдалі стосунки та тиск суспільства.
typeled — проєкт Пилипа Дьяченка зі Словʼянська, який запустився ще коли музикант був школярем. Дебютну пісню жнива випустив у 2022-му році, і з того часу випустив низку синглів, ЕР дуже багато питань та лонпглей паперові міста. Працює у напрямі інді-фольку.
Bez Gruntu — дует Вадима Олійникова та Ксенії Янус, які пишуть про музику у виданні Neformat. У 2023-му випустили дебютний однойменний альбом, який стилістично схиляється до мінімал вейву та розповіли в ньому про свою втечу, буквальну (з рідного Донецька) та метафоричну. Робота повна метафор, репетативних ритмів та хаотичних шумових структур.
Ріхтер — проєкт Василя Ріхтера з Донецька, який дебютував у 2019-му вже в Києві. Василь переважно сам пише музику, долучаючи інших музикантів уже на лайви. Жанрово Василь починав із сьорф-року, згодом перейшовши в бік гаражного року з домішками психоделії та панку.
Lac Lotus — дует Насті Гаман та Аліни Бєляєвої, які обоє з Донецька, але зустрілися та почали писати музику разом вже в Києві у 2017-му році. У своїй музиці дует поєднує R&B з хіп-хоп бітами та соулом. У творчому доробку гурту поки чотири сингли та дует із виконавцем Zahar Bo.
MINIGUN — EDM-реп проєкт бітбоксера Антона Григутя. Артист родом з Донецька, але наразі базується у Львові. Антон пише жартівливо-іронічні треки, які б «розворушили будь-яку паті», рефлексує на актуальні теми, а також організовує концерти у складі промоутерської групи 4.5.0 Party
Nazva — дует з Павла Гоца та Ярослава Яровенка, який народився у Горлівці. Хлопці іменують себе галицько-донбаським гуртом та кажуть, що пишуть альтернативний етноарт хаос. Історія проєкту почалася з роботи над музикою для виставки художника Андрія Сагана. У своїх піснях використовують контрабас, альт, клавіші, скрипку, флор-том, блок флейту. Основою пісень дуету є синтез поезії, цитати та твори класиків, музика та ритми різних народів світу. Гурт завірусився наприкінці 2022-го, випустивши пісню Сіґеле міґеле. У дискографії Nazva два лонгплеї — Nazva та Гурма. Також гурт відомий участю у фіналі Нацвідбору на Євробачення-2024
Cloudless — попрок-гурт, заснований у 2017-му році Антоном Памфіловим родом з Донецька. Хлопці починали з електронного попу, згодом додавши більше рокового звучання. Проєкт став популярним завдяки пісні Між Світами, яка стала саундтреком серіалу Школа. Згодом їхні пісні стали часто звучати на телебаченні. У 2020-му гурт пройшов до півфіналу Нацвідбору на Євробачення, а у 2022 стали його фіналістами разом з піснею All be Alright. Наразі гурт не дуже активний, оскільки Антон почав активно волонтерити пісня початку повномасштабної війни, а барабанник Олександр Ковачов служить у складі Нацгвардії.
hurtom — гурт, заснованим Юрієм Самовіловим, який спочатку писав пісні під гітару, а потім взяв участь у шоу «Голос Країни» та став суперфіналістом десятого сезону. Згодом він зібрав навколо себе формацію «Юра Самовілов. Гуртом», чия назва скоротилася до hurtom. Весь склад гурту — з Донецька, хоч і зібрався у Києві. Наразі у творчому доробку гурту два ЕР — Собор і Жевріє світанок, а також низка синглів.
ULIANA ROYCE — поппроєкт Уляни Лисенко з Маріуполя. Вона з дитинства брала участь у різноманітних танцювальних і вокальних конкурсах та фестивалях. У 2019-му випустила дебютний ЕР То така любов, над яким працювала разом з Артемом Пивоваровим. Вона постійно експериментує з образами, надихається K-pop, а її кліпи збирають мільйони переглядів.
MOLODI — індіпоп дует Кирила Рогового та Івана Степаніщева, заснований у 2020 році. Хлопці починали музичну діяльність ще як вуличний бенд у рідному Маріуполі, але були змушені переїхати через повномасштабне вторгнення. З того часу вони встигли переїхати до Києва, зарекомендувати себе як сонграйтерів для українських артистів, підписатися на лейбл Makko Music, та випустити з десяток кліпів, які набирають сотні тисяч переглядів.
SWOlIA — попспівачка з Донецька, яка на сцені ще з чотирьох років, раніше виступала під псевдонімом Ассоль. Її найперший альбом вийшов у 2007-му році, згодом вона випускала кліпи, брала участь у музичних фестивалях та телевізійних талант-шоу. Брала участь у Нацвідборі на Євробачення у 2020-му році. Влітку 2023-го вирішила розпрощатися зі старим псевдонімом і тепер виступає як SWOlIA.
sucilna_nevdacha.exe — проєкт Надії Печуркіної з Донецька, яка пише пісні ще з підліткового віку. У 2018-му році виклала свої перші пісні на SoundCloud. Проте активно почала займатися музикою Надія вже згодом, коли їй запропонував співпрацю саундпродюсер Сергій Воронов із гурту Джозерс. Ця співпраця вилилася у ЕР Серце випаде із ребер, який вийшов у 2022-му році.
gannababy_ — гурт з Ганни Нелуп та Тимура Соловйова з Горлівки, який утворився в Києві у 2018-му році. Гурт працює на стику електропопу, трепу та купи інших жанрів, постійно експериментує та робить усе в естетиці DIY. Цього року видали концептуальний дебютний 17-трековий лонгплей «Н.Р.А.», який напередодні вийшов у форматі трьох ЕР — «Н», «Р» і «А». Наразі гурт тримає курс на романтичний поп.
Bah.roma — індірок гурт Роми Бахарєва з Чистякового на Донеччині, заснований у 2009-му році. Гурт активно виступав як в Україні, так і закордоном, на початку карʼєри їх називали «надією вітчизняного попроку». Гурт випустив три лонгплеї та один ЕР. Після початку повномасштабного вторгнення Рома почав рефлексувати на тему своєї ідентичності та звʼязків з Росією у пісні 199,9 та повністю перейшов на українську у своїй музиці.
Oi FUSK — реп-артист з Донецька, який переїхав до Києва у 2014-му році. Там же він заснував формацію GRVGRV разом з діджейкою human margareeta, яка робила вечірки з ламаною електронною музикою. На початку повномасштабного вторгнення у його дім прилетів снаряд, і він наступного дня випустив про це пісню По кому подзвін. Роботу доповнив яскравий кліп від режисера Іллі Дуцика, де артист читає, засипаний землею. З того часу він випустив низку синглів, де постійно експериментував з жанрами та ЕР Метеор.
Площа Устриць — інді-рок урт, який заснував у Києві Ігор Букін з Маріуполя. Свій дебютний сингл Дикий Схід, наповнений спогадами Ігоря про дитинство в місті гурт випустив у 2023-му році. В тому ж році вийшов однойменний альбом гурту. Хлопці асоціюють себе з новою хвилею українського альтернативного року, додаючи у свою музику впливи гранжу, постпанку та шугейзу.
Parking Spot — проєкт Марка Медведєва з Краматорська, який почав писати музику у 2020-му році. Згодом артист переїхав до Харкова, а потім — до Дніпра. У 2023-му випустив альбом All The Factors That Don’t Matter. Це дуже особиста історія, перекладена на ембієнтну мелодику та тривожний саунд. Артист також випустив спільний з Mariia&Magdalyna музично-театральний проєкт Ландшафти.
Bejenec — електронний проєкт Данила Сенічкіна з Донецька, який працює з техно, IDM, брейкбітом та іншими жанрами електронної музики. Сама назва проєкту відсилає до російсько-української війни, оскільки у 2014-му році Данилу довелося покинути рідне місто. Він є резидентом формації Культура Звука та System 108, кілька разів виступав на Brave! Factory та потрапив до компіляції французького лейбла Lumbago. У 2021-му році запустив власний лейбл & the refugees. У 2023-му артист випустив ЕР Slavic Breus.
Pictures Inside Me — металкор-гурт з Маріуполя, заснований у 2007-му році. Медіа Neformat зазначає, що свого часу хлопці були одними з флагманів розвитку металкору в Україні. Співпрацювали з лейблом DF Music Organization, видали лонгплей, ЕР та кілька кліпів, хедлайнили фестиваль Руйнація. У 2010-му році гурт спочатку змінив склад, а потім і взагалі розпався. Проте ексучасники не перестали займатися музикою — вони згодом грали у складі гуртів Make Me Famous, Vorog, Septa та The Nietzsche, а також Battle Axe Culture.
Ця стаття була підготовлена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”. Зміст цієї публікації/статті є виключною відповідальністю Ліруму і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читайте також: Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: