Головна
>
Відео
>

Геть урбанізацію: «Культура on/off. Цифрові мости» знімає артистам кліпи в мальовничих селах

Геть урбанізацію: «Культура on/off. Цифрові мости» знімає артистам кліпи в мальовничих селах

Respublica FEST і Territory ngo запустили крутезний проєкт «Культура on/off. Цифрові мости». Він інтегрує молоду українську музику та автентичність маленьких сіл і містечок України.

Наразі відзнято вже 5 кліпів. Прем’єра останнього — 28.07.

Respublica FEST та Territory ngo упродовж 10-и років займаються розвитком локальних спільнот, територій, великих та малих міст України. Цього року вони запустили проєкт, спрямований на розвиток та популяризацію маленьких регіонів та сіл, яких не торкнулася урбанізація. Саме в них збереглася трушна культура, невідома широким масам через нестачу інформації про них.

З цією проблемою і вирішили боротись організатори, долучаючи до цього українських артистів. Наразі відзнято вже 5 кліпів на треки різних гуртів у 5-и культурно цікавих ОТГ.


Brat — Глобальне потепління

Відео знімали в Чорному Острові. Це несправедливо забуте туристами містечко на Хмельниччині з довгою історією та цікавою культурною спадщиною. Наприклад, ще 1556 року король Сигізмунд II Август надав Чорному острову магдебурзьке право. На честь цієї події тут було зведено укріплений замок. А вже в другій половина XVIII ст. Міхал Пшездецький збудував тут розкішний палац. Також у містечку діє ще одна культурна пам’ятка — Чорноострівський літературно-краєзнавчий музей українського поета-байкаря Леоніда Глібова.

adm:tлісостеп

Відео знімали в селищі міського типу Антоніни. У середині XVIII століття тоді непримітне поселення Голодьки отримав у власність регент коронної канцелярії Ігнатій Мальчевський. Саме він перейменував Голодьки на Антоніни — на честь коханої дружини. На початку ХХ століття графи Потоцькі взялися не лише за палац, а й за все містечко — і звели для своїх працівників розкішні фахверкові вілли. Управитель маєтку, лісник, водій, економ, ветеринар — усі вони жили в маленьких шедеврах архітектури. Більшість із них існують і сьогодні.

Morphom & ГуляйГородВеснянка

Кліп зняли на Бакоті — найбільш запитуваній українцями в Google місцевій туристичній локації. Це українське село, яке неможливо знайти на жодній карті. Сьогодні на його місці тече могутній Дністер, бо селище затопили через будівництво гідроелектростанції. Наразі Бакота — це мальовничі краєвиди, подібний до кримського клімат та багато святих місць, зокрема, печери Бакотського Михайлівського монастиря.


На підході ще 2 кліпи, стаття буде оновлюватись з їх виходом. 21 липня о 18:00 виходить Aero від Tik Tu, знятий в Самчиках. А 28 липня – Гойя від Zapaska, знятий у Жванці.

Проєкт «Культура on/off. Цифрові мости» реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду. Повну інформацію про ініціативу можна знайти на сторінках у соцмережах: Facebook та Instagram.


Читайте також: Мейк фолк грейт егейн: дебют співачки Mokosha

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024