27-28 травня в столиці відбудеться благодійна операція об’єднаних мистецьких сил для підтримки ЗСУ та духу рідного міста — фестиваль Київ 4.5.0. Мета події — зібрати кошти на автомобіль для одного з підрозділів ЗСУ, що боронить країну на передовій. В межах дводенного фесту відбудуться виступи музикантів, перегляд короткометражок, лекції та виставки.
Ініціатори та організатори події журналістка Анаід Агаджанова, Довженко-Центр, благодійний фонд «Brave Ukrainians». LiRoom є інформаційним партнером події. Розповідаємо про фестиваль та музичну програму.
Київ 4.5.0
Фестиваль Київ 4.5.0. організовують, аби дати знак тим, хто на фронті: ми живі, вдячні і тримаємо бойовий тил. На сленгу українських військових «4.5.0» означає «усе спокійно».
«Після трьох місяців пекла війни нам треба відчути себе живими. Відчути пульсацію життя свого міста і мати сили боротися за те, що для нас важливе. Передати цю силу тим, хто стоїть за нас, цивільних, на бойових позиціях та працює, щоб було «усе спокійно». Важливо відчути і тримати зв’язок — між людьми та містами», — кажуть організатори події.
Тож музиканти, інтелектуали, режисери, оператори, художники вирішили об’єднатись для важливої справи.
Вхід — благодійний внесок. Усі зібрані кошти передадуть благодійному фонду «Brave Ukrainians» на придбання автомобіля для одного з підрозділів ЗСУ, що боронить країну на передовій. Донатити можна на місці і тут.
Локація — Довженко-Центр, Довженко-Хол. Безпечне укриття поруч. Слідкувати за новинами фестивалю можна на фейсбук-сторінці.
Протягом двох днів на фестивалі відбуватимуться покази короткометражних документальних фільмів від Babylon’13, знятих протягом останніх трьох місяців у містах і селах України. Також буде виставка актуальних плакатів та ілюстрацій.
Крім цього на фестивалі відбудуться лекції від письменника та автора YouTube-каналу «Історія для дорослих» Олега Криштопи, воєнної кореспондентки та кінодокументалістки Євгенії Подобної, історика Тиміша Мартиненка-Кушлянського та Анаід Агаджанової.
На території працюватиме виїзна радіостудія, де всі учасники та відвідувачі можуть поділитися власними історіями з життя столиці у воєнні часи, записати повідомлення для наших захисників та захисниць.
В операції об’єднаних мистецьких сил буде музична сцена з новою українською музикою. Тож розповідаємо про її учасників.
Кого слухати?
warнякання (Антон Слєпаков, Андрій Соколов)
В березні співзасновник ВГНВЖ Антон Слєпаков та Андрій Соколов релізнули спільний альбом — warнякання. До альбому увійшло 10 треків. В них музиканти рефлексують на тему війну в Україні.
«WARНЯКАННЯ — це наш спосіб документування і терапії, а ще можливість залишитись людиною. Не захлинутись в чорному потоці ненависті, не збожеволіти, бачачи, що ці нелюди роблять з нашою країною. І ще єдина фінансова можливість допомогти нашій армії та нашим волонтерам», — кажуть хлопці.
Ukiez
Ukiez / Юкіз — це музично-мистецька формація, до складу якої входять художник та письменник Іван Семесюк з гурту Пирятин, ведучий Богдан Буткевич та скрипаль Дмитро Данов. Музиканти орієнтуються на американську музичну традицію, та додають до неї впізнаваний український дух.
У грудні Ukiez випустили таємничий детективний кліп на трек Twin Styx. А в час повномашстанбної війни переосмислили ураїнську повстанську пісню Під львівським замком.
ХЗВ
Гурт Хамерман Знищує Віруси (ХЗВ) був створений 1996 року. Кожен їхній виступ — це унікальний дивакуватий перформанс, тож ХЗВ варто не лише слухати, а й бачити.
Основа гурту — Володимир Пахолюк та Альберт Цукренко. Чоловіки доволі ексцентричні і через це потрапляли в скандали. Так, в 2018 мер Івано-Франківська освячував Палац Потоцьких після їхнього виступу. А в лютому цього року Альберта Цукренка виключили зі складу експертів Українського культурного фонду за «порушення моральних норм, що підривають авторитет інституту експертів».
Нещодавно ХЗВ випустили трек Чорная Діра. Це пісня про Чорнобаївку і те, чим вона є для російських військових.
Ницо Потворно
Це альтер его (та сольний проєкт) Сергія Гусака, колишнього вокаліста гурту Леді Джанк. Сольну кар’єру артист розпочав у 2019, тоді ж випустив однойменний дебютний альбом та трек Над прірвою в Житомирі разом з Юрієм Бондарчуком.
Життя Сергія Гусака — контрастне і це помітно в його творчості. У 2020 році він випустив прямолінійний мініальбом Реанімація, в якому оспівував п’янство, походи у київський бар Хвильовий та наркотичні вечірки у клубі Closer. Згодом виконавець випустив альбом Чистий, який ознаменував закінчення рефлексії щодо алкогольно-тусовочного життя та перехід артиста до нового стану, а заразом й до нового способу життя.
Нещодавно Ницо Потворно разом з Сашею Гонтар презентували пісню Моя слина на тобі, яку записали ще до повномасштабного вторгнення.
Junket
Junket — електронний сайд-проєкт учасників Atomic Simao (Георгія Вальчука та Миколи Шостова), які створили симбіоз з електронного звучання та живих інструментів (саксофон, флейта). Дует дебютував з синглом Back To The Roots.
Згодом до них долучився вокаліст Діма Сазонов. Специфіка гурту в тому, що хлопці не грають заздалегідь заготовлені композиції: все створюється безпосередньо перед слухачем, без другого дубля та можливості редагування. Усі тексти — це фрістайл англійською мовою. А їхня стилістика охоплює break-beat, funk, electro dub, minimal house та drum’n’bass.
Andzh
Andzh — сольний проєкт українського інді-музиканта Анджа Екроя. У 2016 році він дебютував з альбомм Різниця, а наприкінці грудня 2018-го презентував міні-альбом Нові Розваги. Ось тут можете почитати інтерв’ю Анджа для LiRoom про пошуки себе, дорослішання, шкідливі звички та інтровертність.
«Andzh — це суміш холодних синтетичних бітів, дивних семплів і брудних гітарних рифір. Поєднання заспокоюючого баритону з текстами, які змушують прокинутись щось в середині. Між виваженими synth-pop треками вклинюються імпровізовані переходи з яких в будь який момент може вирости нова пісня», – йдеться в описі YouTube-каналу виконавця.
Читайте також: Українська від ЮЮ, грузинсько-український біль, франківський постпанк, Warнякання та інше — новий плейлист війни
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: