Головна
>
EP
>

Пів року «чистим». Слухаємо новий ЕР Ницо Потворно

Пів року «чистим». Слухаємо новий ЕР Ницо Потворно

Ницо Потворно випустив ЕР Чистий, як підсумок рефлексії щодо алкогольно-тусовочного життя, описаного у попередньому альбомі Реанімація.

На попередньому альбомі Реанімація (який, до речі, увійшов до нашого топу релізів 2020-го року) артист оговтувався від того, що «з-під клубу на Подолі ледь не потрапив в клуб 27». Чистий же ознаменував закінчення рефлексії та перехід артиста до нового стану (й способу життя).

Лєра Зданевич про ЕР:

«Тогорічний реліз Гусака був унікальним у своєму сторітелінгу та показував українській музиці: “дивись, так можна було. Просто взяти та щиро заспівати про власний досвід”. Схожий за специфікою альбом випустив кілька місяців тому Стас Корольов, продемонструвавши свої мандрівки ментальним дном. Ця музика швидше про психотерапію творця, аніж про бажання комусь сподобатись. Реанімація — музика, яка не може існувати у відриві від автора. Це конкретний досвід Гусака, який потрапив до реанімації через свої алкопригоди та початок рефлексії автора з цього приводу.

Лише старт, бо по-справжньому Ницо Потворно міняє свій світогляд після “червоної картки”, виданої йому життям пів року тому. Тоді він теж, судячи з треку, прокинувся з жахливого перепою на вулиці. “Я заплатив дуже високу ціну, а міг би просто померти”. З цих слів і починається новий етап життя артиста.

Проте було б дуже плоско та поверхнево описувати ЕР фразами з пресрелізу: “тепер він пише на тверезу голову, думає про еміграцію та іронічно згадує свої походи до Клоузера”. Так, ці всі елементи присутні в історії, та це радше інструменти, аніж зміст.

Я вважаю, що Чистий — про свободу вибору та відповідальність, яка за цим приходить. У Годиннику ліричного героя тривожить плин часу, який нічого не міняє в його житті, окрім числа на календарі. Він починає усвідомлювати, що висновки з досвіду реанімації таки доведеться зробити. Та все ж впадає у прокрастинацію та намагається заховатись від внутрішніх питань у такій звичній темноті Клоузера. Ницик починає думати про еміграцію. Тільки от швидко переходить від конкретної думки кудись поїхати до роздумів про причин переїзду своїх земляків до інших країн. Він бачить, що за цим зазвичай стоїть тільки “ех, ось виграю грін карту та як заживу!”, а не бажання брати на себе відповідальність за власне життя. Робити важливі рішення самому — страшно. Хочеться, щоб хтось замість нас прийшов та розв’язав усі проблеми в житті. Проте чого варті люди, яким начхати навіть на самих себе?

“Свободи вартий тільки той, хто може з нею справитись” — констатує музикант в останньому трекові, оклигавши після грудневої п’янки. І бере та все ж справляється зі своєю власною, стаючи тверезим “чемним панком”».

Послухати Чистий на усіх цифрових платформах можна за лінком.

Нагадуємо, нещодавно Ницо Потворно дав свій перший сольний концерт.

Читайте також: Кордон відвертості. Чому альбом Стаса Корольова звучить як щось зовсім інакше в українській музиці

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Музика
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024