У свій день народження, 1 вересня, репер та саундпродюсер Паліндром (Степан Бурбан) зіграє благодійний акустичний концерт у Львові. В межах концерту він збиратиме кошти на безпілотники для 24-ї окремої механізованої бригади.
Напередодні ми запитали у Паліндрома, кого з українських музикантів він слухає та підготували плейлист із піснями улюблених виконавців репера.
Плейлист доступний на Spotify, Apple Music, Deezer та YouTube.
Житомирський скримо-гурт Oh, deer для Степана Бурбана став своєрідним джерелом натхнення. Надихнувшись альбомом Як перестати хвилюватися і полюбити війну, він разом з вокалістом Юрієм Бондарчуком випустив пісню З букетом троянд.
«Я познайомився з вокалістом вже після розпаду гурту. Виявилося, що Юра Бондарчук є для мене соулмейтом», — пояснює виконавець.
Також Степану подобаються проєкти дніпровського музиканта Жені Гордєєва. Це, зокрема синті-поп проєкт Kurs Valüt та ультрапоп проєкт МС Брехунець.
«Всі сольні проєкти Жені Гордєєва — це для мене шось. Я пригадую свій останній візит на благодійний концерт МС Брехунця у Львові й прям надихнувся, хоча йшов на концерт з якимись іншими думками. Я вийшов і відчув, що на якихось кілька годин того вечора створив собі кумира».
Нещодавно Степан відкрив для себе панк-рок гурт Re-read, під пісні якого йому хочеться «їхати на велосипеді через ліс, слухати це в навушниках і ловити вітер ротом».
Харківський репер Курган теж надихає виконавця. Степан каже, що в його творчості є магія, бо вона правдива:
«А правда там всюди: від того, як ця людина поводиться, мислить і дивиться до того, як вона звучить, пише свої тексти».
А нещодавно Паліндром познайомився з Максимом Сікаленком (також відомий, як Cape Code). Каже, що у виконавця простежується тяжіння до української музики 90-х.
Скрябіна Паліндром відносить до української класики. Зокрема, йому подобається альбом Казки.
А ще Степану подобається медитативна музика й одразу пригадується фолк-ембієнт гурт Вежа хмар:
«У них є альбом під назвою Ритуал, що вийшов у кінці 90-х. Ця музика вводить у дуже глибокі медитативні стани».
Ще один гурт — одеський індустріальний даркфолк колектив Nekraїna, який на початку творчості робив україномовні адаптації пісень гурту Death in June. А згодом вони випустили свій авторський альбом Апокаліцтва. Паліндром каже, що цей альбом — «щось безподобне».
А людиною, яка «робить справжню сучасну українську музику» Паліндром називає Антона Шиферсона (Ship her son):
«Він глибоко рефлексує життя навколо себе й імплементує це у свою музику».
До речі, разом з Антоном на початку повномасштабного вторгнення Паліндром випустив спільний трек Спи — своєрідне звернення до російських військових. А пізніше Антон випустив трек Alles Wird Gut, до якого Паліндром створив відеоряд.
У 2022 році в них вийшла ще одна колаборація — пісня Все не так погано та кліп на неї.
Концерт Паліндрома у Львові
Коли: 1 вересня, 19:00
Де: Майданчик біля Порохової вежі, вул. Підвальна, 4
Вхід: донат за посиланням.
Ще один концерт Паліндрома відбудеться у Києві, у клубі Bel Etage, 22 вересня. Виконавець презентуватиме новий альбом Найліпші питання собі. Квитки можна придбати за посиланням.
Паліндром (справжнє ім’я — Степан Бурбан) — український репер, співак, композитор, режисер та музичний продюсер. Степан також учасник львівського реп-гурту Глава 94 та виступає під псевдонімом Кашляючий Ед.
Нагадаємо, що минулоріч у свій день народження Паліндром випустив альбом Придумано в черзі, до якого ввійшло 13 треків. Серед них — фіти з Сашею Булем, Юрієм Бондарчуком, Монтеск’є. А також два кавери: на Зеновія Гучка та Лесик Band.Про кожен трек з альбому він розповів у рубриці «Пісня за піснею».
Читайте також:
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: