Головна
>
Анонси
>

«Темні конячки Нацвідбору»: хто такі Nahaba?

«Темні конячки Нацвідбору»: хто такі Nahaba?

7 квітня в межах майбутнього фестивалю Пожежа, присвяченій українській електронній музиці, виступить гурт Nahaba. 

Лірум є інформаційним партнером Пожежі, тож в цьому матеріалі ми розповімо, хто такі Nahaba і чому варто відвідати їхній виступ на вечірці. Ми вже розповідали про інших учасників лайнапу — Kurs Valüt та Badwor7h.

Nahaba і Нацвідбір

Широкий загал дізнався про гурт тоді, коли Nahaba увійшли до шортліста Нацвідбору на Євробачення-2024 з піснею Glasss. Надривний вокал Андрія переходив у гроул, що підсилювалося тривожним електронним саундом, натхненним Crystal Castles та Banshee.

«Пісня сама по собі така скляна, навіть музика в ній достатньо різка. Звук у пісні такий. Навіть цей вокал. Сама пісня гостра. І за динамікою, за розвитком, силою, за звучанням в принципі. Навіть третю “s” в кінці слова ми поставили, щоб передати, візуалізувати розлітання скла»коментує гурт. 

Glasss стала емоційним криком серед більш типових пісень Нацвідбору і змогла зловити яскраві полярні реакції: люди здебільшого або захоплювалися артистами, або хейтили їх. Гурт відповів на хейт оригінально: влаштував перформанс на Хрещатику, співаючи у своїх концертних аутфітах при мінусовій температурі та обливаючися червоною фарбою.

Не обійшлося без скандалу — на адресу гурта лунали звинувачення, що вони наслідують російський гурт t.A.T.u. Проте Nahaba заявили, що надихалися західними здобутками глітчевої електронної музики.

Історія гурту

Nahaba складається з Ольги Какасʼян, яка також виступає під псевдонімом Vakyolia та Андрія Науменка. Обидва учасники тісно повʼязані з музикою. Ольга змалечку займається музикою та навіть має освіту хорового диригента та естрадної співачки. Андрій же почав займатися музикою у більш зрілому віці та дійшов до чвертьфіналу 11 сезону шоу «Голос Країни» у складі команди Наді Дорофєєвої.

Спільна творчість Ольги та Андрія почалася з романтичних стосунків: пара зустрічалася майже 5 років та мала спільні творчі проєкти. Зокрема вони грали на сцені фестивалю Atlas Weekend 2021 у складі гурту SuckmysalaD. Також учасники мали дуетний проєкт Gabija, який утворився на початку пандемії Covid-19. Згодом цей проєкт трансформувався власне в Nahaba.

Першою піснею нового етапу тоді ще Gabija стала пісня Vesnianka, в основу якої лягла народна пісня «Вийди, вийди, Іванку».

Згодом гурт випустив пісню Wid’ma на вірш Людмили Горової «Сію тобі в очі», який відомий за адаптацією Енжі Крейди.

В середині 2023-го в житті артистів відбулися значні зміни, учасники розійшлися як пара, проте за певний час продовжили творити разом. Ольга тоді виїхала до Європи та співала як вулична музикантка з українськими піснями, а Андрій вступив до лав ЗСУ. Він сумнівався, чи зможе продовжити свій музичний шлях у звʼязку зі службою. Проте вирішив ризикнути й записав вокал для конкурсної пісні на Євробачення у шафі своєї військової частини:

«Для мене особисто “Євробачення” – це можливість вижити, як музиканту. Коли я потрапив до армії, не знав нічого, що там буде, як моє життя далі складеться, чи буде в мене взагалі час, вільний простір для того, щоб займатися творчістю. І мені стало якоїсь миті страшно. А що, як я взагалі зникну як музикант, може, тепер моя справа життя – воювати. Тоді вирішив, що мені треба робити просто гіперактивні дії. Тобто, займатися музикою у два рази більше, попри те, що в мене зараз мало часу, що немає ні апаратури, ні можливості. Але мені треба це подвоїти за будь-яку ціну, якщо я хочу як творець вижити. Тому Нацвідбір на “Євробачення” для мене був тим шляхом, яким я пішов, щоб мати можливість бути музикантом» — розповідає артист.

На Нацвідборі гурт зайняв 10-те місце, одержавши 1 бал від суддів та 5 балів від глядачів. Проте гурт заявляє, що для них це — лише початок. Наразі артисти готуються випускати нову музику та набирають концертний темп. 

Послухати один з перших виступів Nahaba наживо можна на фестивалі Пожежа, який відбудеться 7 квітня о 16:00 у київській Малій Опері (Дегтярівська, 5) о 16:00. Квитки — за посиланням. Також на заході зіграють Kurs Valüt, Ariadna та Badwor7h, про яких ми вже розповідали раніше.

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
54 хв. тому
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024