Головна
>
Кіно
>

10 українських фільмів, які не були у прокаті: «Миколайчук OPEN» оприлюднив програму

10 українських фільмів, які не були у прокаті: «Миколайчук OPEN» оприлюднив програму

Кінофестиваль Миколайчук OPEN, який відбудеться у Чернівцях з 15 до 19 червня, оголосив програму. У ній — 10 фільмів, які не були в українському прокаті.

Кадр з фільму «Рози. Фільм-кабаре»

Раніше ми розповідали, що фестиваль відкриє стрічка «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка. Також нещодавно організатори оголосили ретроспективну програму, до якої ввійшли три фільми — «Така пізня, так тепла осінь», «Маріуполіс», «Парфенон». Розповідаємо про кожен із них детальніше за посиланням.

Тепер до програми додалося ще дев’ять новинок, які українському глядачеві зараз простіше побачити за кордоном, ніж в Україні.

«Зібрати дев’ять нових українських фільмів під час війни — звучить амбітним та малореальним завданням. Але нам вдалося завдяки чудовим українським продюсерам та продюсеркам, які пішли назустріч та надали фільми для показу. Приємно, що кіноіндустрія в цей час об’єднується й допомагає одне одним, зокрема проявом цього єднання стануть спільні покази з кінофестивалями «Молодість», ОМКФ та Docudays UA», — коментують програму організатори Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський та Алекс Малишенко.

17 червня

«Рози. Фільм-кабаре», режисерка Ірена Стеценко

Документальний трагікомічниюй мюзикл розкриває портрети сімох артисток інтелектуального фрік-кабаре Dakh Daughters на тлі Революції гідності та війни на сході України.

Одного разу в гримерці відомого київського театру «Дах» сім акторок придумали проєкт Dakh Daughters. На першому сольному шоу «Рози» вони представили світові сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй абсолютній карнавальній свободі вміє розважати публіку найсерйознішими темами.

В той же час в Україні і з українцями відбулись значні зміни: Революція гідності та війна на Сході. Ці події розкривають героїнь у тонкощах характерів, світоглядів, творчих рефлексій.

18 червня

«Між нами», режисерка Соломія Томащук

Психологічний трилер, що розповідає про вибір, який доводиться робити між близькими та мораллю, коли іншого варіанту розвитку не існує. Дві головні героїні фільму — Саша та Аня змушені робити цей вибір: Саша по відношенню до власного чоловіка, Аня по відношенню до сина. Драматизм ситуації загострюється коли вони виявляються залучені в кримінал.

У головних ролях — Ірма Вітовська та Анастасія Пустовіт. Показ стрічки відбудеться в межах творчої зустрічі з Ірмою Вітовською.

«Плай», режисерка Єва Джішіашвілі

Документальний фільм про родину, що живе та ґаздує на Закарпатті й змушена мужньо витримувати виклики долі. Зокрема ті, що виникли через війну, розв’язану Росією.

Родина Малковичей для людського ока — загублена серед красивої і суворої природи, а насправді — там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.

«Я працюю на цвинтарі», режисер Олексій Тараненко

Фільм розповідає про 35-річного Сашу, який працює в конторі зі встановлення пам’ятників на цвинтарі.

У нього багато клієнтів, кожен з яких переживає особисту трагедію. Однак Саша сповнений цинізму та іронії. Якось його донька підліток повертається до життя батька. Саша також зустрічає самотнього літнього чоловіка, який замовив собі пам’ятник, і молоду бізнес-леді, яка щойно поховала свого сина. Чоловік втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. І в цьому вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Показ відбудеться в колаборації з кінофестивалем «Молодість».

«Між небом і горами», режисер Дмитро Грешко

Крізь призму працівниць сільської станції швидкої допомоги документальний фільм демонструє звичайне життя людей у гірському селі Колочава (Закарпаттяя) на тлі пандемії.

Показ відбудеться в колаборації з кінофестивалем Docudays UA.

19 червня

«Королі репу», режисер Мирослав Латик

Головний герой фільму — 17-річний випускник сільської школи, який мріє стати відомим репером та підкорити серце дівчини Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути будь-чим, але обставини спрямовують його життя в іншому напрямку.

Показ відбудеться у співпраці з Одеським міжнародним кінофестивалем.

«І про нас будуть говорити», режисер Сєва Діамантакос

У фільмі йдеться про двох персонажів: художницю та волонетерку Ганну та ексцентричного підприємця Сергія. Обоє трохи старші 30 років і мають чітко визначені особистості, а ще — на кожного з них непередбачувано вплинула війна.

«Егрегор», режисер Станіслав Капралов

Містичний детектив «Егрегор» стане фільмом-закриття.

Головний герой — нью-йоркський детектив Артур. Він отримує дивний лист з авіаквитком і прихованим посланням від свого університетського професора-українця, з яким він не спілкувався вже багато років. Артур намагається розібратися, що сталося, та дізнається про смерть професора: він нібито здійснив самогубство, а за його дочкою — Лесею — полюють невідомі люди. Артур вилітає до Києва, щоби розплутати цей загадковий клубок і допомогти дочці людини, яка багато років тому відігравала важливу роль у його житті.

«В. Сильвестров», режисер Сергій Буковський

21 червня відбудеться постскриптум фестивалю – спеціальний показ документальної стрічки «В. Сильвестров» Сергія Буковського. Вона присвячена творчості видатного українського композитора і розповідає про головні віхи його життя.

Автори приділяють належну увагу періодам творчості Сильвестрова: авангарду 1960-х, що був відсунений радянською епохою соцреалізму на маргінес, постмодернізму (основному захопленню Валентина Васильовича у 1970-ті), метафоричній музиці, а також найновішим творам, що зачаровують інтелектуальну публіку по всьому світу.

Водночас фільм зовсім не схожий на традиційну кінобіографію. Це передовсім споглядання, сповідь, історія видатного таланту на тлі контроверсійної епохи, авторський погляд на особистість генія у всій його химерності, незвичності та емоційній глибині.

Окрім кінопоказів у межах Миколайчук OPEN відбудуться творчі зустрічі з Ірмою Вітовською, В’ячеславом Довженком, Віктором Ждановим, Мариною Кошкіною та Михайлом Дзюбою, а також дискусії, присвячені майбутньому українського кіно.

Нагадаємо, що фестиваль відбуватиметься без червоних доріжок і буде безкоштовним, але за умови попередньої реєстрації. Її відкриють 8 червня на сайті.

Також буде збір коштів на потреби підрозділів ЗСУ, в яких служать учасники команд фільмів із програми фестивалю.

Фестиваль відбудеться в Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука в місті Чернівці. Стежте за оновленням на сайті, у Facebook та Instagram. LiRoom є інформаційним партнером події.


Читайте також: Тільда Свінтон та Алан Каммінг презентують проєкт Остапа Сливинського

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Анонси
Хто такий Badwor7h? Розповідаємо про лайнап Пожежі
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
8 Березня, 2024
Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024
Плейлисти
Різдвяно-новорічний плейлист української музики
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Грудня, 2023