Головна
>
Кіно
>

Найкраща режисура, спеціальний приз та перемога в індустрійній секції: що Україна привезла з кінофестивалю в Сараєво?

Найкраща режисура, спеціальний приз та перемога в індустрійній секції: що Україна привезла з кінофестивалю в Сараєво?

Кінофестиваль в Сараєво (Sarajevo Film Festival) проходив із 12 до 19 серпня. На ньому відбулися покази й українських фільмів. Окрім цього, дві стрічки — «Клондайк» Марини Ер Горбач та «Крихка пам’ять» Ігоря Іванька — здобули нагороди кінофестивалю в Сараєво, а проєкт Cherry Blossoms Марисі Нікітюк переміг в індустрійній секції. Розповідаємо детальніше.

Кадр з фільму «Клондайк»

Кінофестиваль в Сараєво (Sarajevo Film Festival) — найбільший кінофестиваль на Балканах та один з найбільших у Європі. Заснований у Сараєво в 1995 році, коли місто було в облозі під час Боснійської війни. Перший захід відбувся у 1996 році. Найвища нагорода на фестивалі — премія «Серце Сараєво».

Цьогоріч у Сараєво була представлена найбільша українська делегація за весь час існування події. Так, Україну представляли одразу шість фільмів, які взяли участь у кожній з чотирьох конкурсних секцій.

У межах конкурсної програми короткометражного кіно відбулась світова прем’єра фільму «Поки тут тихо» Новруза Хікмета та Олени Подолянко. А до конкурсу студентського кіно відібрали «Аналогію простору» Олександра Гойсана.

Фільм «Клондайк» Марини Ер Горбач змагався в основному конкурсі повнометражного ігрового кіно. Стрічка отримала нагороду за найкращу режисуру.

Фото: Клондайк/Фейсбук

«Клондайк» — історія про три дні з життя родини, яка опинилась перед складним вибором: чи можуть близькі люди з різним минулим іти у спільне майбутнє. Однією з драматургічних ліній фільму є події, пов‘язані з катастрофою літака MH-17 в липні 2014 року. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина.

Конкурсну програму документального кіно відкрила стрічка «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука.

У цій програмі також показали «Щоденник нареченої Христа» Марти Смеречинської та «Крихку пам‘ять» Ігоря Іванька. Останній фільм отримав спеціальний приз журі.

Фото: Sarajevo Film Festival/Фейсбук

Це фільм про українського кінооператора Леоніда Бурлаку, дідуся режисера стрічки.

Молодий кінооператор Ігор випадково знаходить пошкоджений фото-архів свого діда й має дізнатися ким був й про що мріяв він, допоки хвороба Альцгеймера не відбере у Леоніда можливість впізнавати онука.

Також в індустрійній секції CineLink Co-Production Market переміг проєкт Cherry Blossoms Марисі Нікітюк. Він отримав 20 000 євро.


Читайте також:

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024