Головна
>
Музика
>

Слухаємо нову підбірку пісень війни

Слухаємо нову підбірку пісень війни

Для митців їхня творчість — це своєрідна терапія: рефлексії про те, що відбувається. Тож пісні про велику війну в Україні продовжують з’являтись. Ми зібрали п’ять квітневих релізів: деякі з цих треків написані ще до 24 лютого, однак чекали свого часу; інші — написані в час війни.

Omana — Я борюсь до кінця

Omana — рок-гурт з Києва. Піснею Я борюсь до кінця вони хочуть підбадьорити всіх українців. 

У грудні минулого року гурт записав чотири нові терки, але з початком війни зведення зупинилося і завершити цей процес вдалось нещодавно. Слова пісні написані з боку героя, який намагається підтримати себе у важкі моменти і продовжує боротись до кінця.

На обкладинці треку зображений, як символ Києва, Архангел Михаїл — він захищає місто від ворожих бомб.

Жадан і Собаки — Країна

Цю пісню Жадан і Собаки написали багато років тому. Але зараз вирішили її переписати та присвятити тим, хто робить сьогодні вибір на користь нашої країни.

«Ми вирішили переписати цю нашу давню пісню. Нині вона звучить цілком інакше. А кадри з виступів — це наші зимові концерти (нещодавні, якщо подумати) в Маріку — в аеропорту перед прикордонниками, і в ТЮ перед молоддю. Ми обов’язково туди повернемось і обов’ язково ще зіграємо. А доки триває ця війна — ми залишаємося, це наша країна», пише фронтмен гурту Сергій Жадан.

Karna — Мама Галичина

Цю пісню гурт присвятив Юрію Руфу. Юрій Руф — поет, письменник, громадський діяч. З перших днів війни він пішов добровольцем на фронт і воював у лавах 24-ої бригади. Загинув під час одного з боїв на Луганщині. Юрій був одним з небагатьох, хто чув пісню Карни до прем’єри.

«Ти був справжнім воїном, яких народжують одного на тисячі. Ми дякуємо твоїм батькам за те, що ти справжній, за те, що ти – українська сталь. Ти лишився бійцем назавжди! Ти любив свою землю, беріг Україну на Луганщині, поліг на Попасній і сьогодні повернувся на свою Галичину. Галичина плакала по тобі… Але ми більше не плачемо, навіть під ліричні нотицієї пісні, написаної ще до війни. Ми готуємось до бою і помсти. Ми готуємось до перемоги!», пише Karna.

Alcohol Ukulele feat. UA Twitter Choir & Melaniya Podolyak — Летить блєдіна

Якось пані Меланія Подоляк у відповідь на сповіщення про повітряну тривогу написала у твітер: «Летить блєдіна». Цю фразу швидко підхопила твіттерська спільнота. Так і з’явилась ця пісня.

До речі, нещодавно Alcohol Ukulele заспівали і про Чорнобаївку

Morphom, Laud, Otoy — I Am Ukrainian

Півтора роки тому українські музиканти Morphom, Laud та Otoy зібрались в студії і за буквально за півгодини записали джингл для проєкту Юліана Улибіна — I Am Ukrainian. Тепер же трек став доступним на усіх платформах, а слова набрали нового сенсу.


Слухайте також:
>Повернення Яремчук та послання російським солдатам — підбірка нових пісень
>Переосмислення повстанської пісні, нова версія «Я — Солдат» та інші пісні війни
>Пекло вже близько: 5 пісень війни від українських музикантів
>Українська лють: підбірка пісень, які з’явились через війну
>Нас не зламає війна: нова підбірка пісень війни
>Пісня про сумних загарбників та інші треки війни

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024