Головна
>
Кіно
>

9 українських пісень, що стали саундтреками до українських фільмів

9 українських пісень, що стали саундтреками до українських фільмів

Музичне оформлення — важливий елемент у фільмах. Деякі кінопремії, на кшталт Оскара чи Золотого глобуса мають окрему номінацію, аби відзначити це.

Тож ми зібрали українські пісні, що є саундтреками українських фільмів.

Жадан і Собаки — Веди. Саундтрек до фільму «Носоріг»

«Носоріг» — кримінальна драма українського режисера Олега Сенцова. Сюжет стрічки заснований на реальних подіях дев’яностих років й розповідає про хлопця на прізвисько Носоріг, який потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, що приведе його зовсім не туди, куди він очікував. Більше про фільм читайте у нашій розмові з режисером.

Саундтреком фільму стала після Веди, яку Сергій Жадан написав пісню спеціально для «Носорога». Докладніше про роботу над піснею — за посиланням.

alyona alyona — Go! Саундтрек до фільму «Пульс»

Реп-виконавиця alyona alyona написала офіційний саундтрек до української спортивної драми «Пульс».

«Історія героїні дуже надихнула мене. Йти до мети попри все і залишатися при цьому людиною — чудовий сюжет, чудовий приклад, чудова справжня історія. Для мене честь писати про це і бути частиною цього», — коментувала співачка.

Фільм розповідає про юну легкоатлетку, яка живе в маленькому містечку та має велику мрію — потрапити на Олімпійські ігри. Її спортивна кар’єра тільки починається. Але внаслідок автомобільної аварії дівчина зазнає важких травм і майже втрачає зір. Втім вона не збирається здаватися та прагне довести, що на шляху до справжньої мрії не існує перешкод.

Був’є — Закохані. Саундтрек до фільму «Жива»

Пісню Закохані Олександр Положинський написав спеціально для фільму «Жива» Тараса Химича, що став дебютною ігровою повнометражною роботою режисера.

Фільм знятий за реальними подіями і розповідає про молоду дівчину Анну Попович, яка рятуючись від переслідувань МГБ, потрапляє до війська УПА.

Фагот — Мантра. Саундтрек до фільму «Сторожова застава»

«Сторожова застава» Юрія Ковальова знята за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського.

Це історія про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Там воїни — майбутні богатирі, охороняють заставу, здолати яку прагнуть половці, і допомога Вітька виявляється дуже слушною.

Офіційним саундтреком стрічки стала Мантра Олега (Фагот) Михайлюти. Він, до речі, також зіграв у фільмі роль вартового міста Римова.

Тіна Кароль & Юлія Саніна — Вільна. Саундтрек фільму «Віддана»

«Віддана» — повнометражний дебют режисерки Христини Сиволап. Стрічка знята за мотивами роману «Фелікс Австрія» Софії Андрухович. Події фільму розгортаються у XIX столітті в австро-угорській Україні у місті Станіславів. 

Саундтреком фільму стала пісня Вільна Тіни Кароль та Юлії Саніної.

Ця пісня — своєрідний жіночий маніфест, жіноча мантра про силу нашого сестринства. І було важливо виконати її саме дуетом з іншою виконавицею — сильною, талановитою, рівно, — каже Тіна Кароль.

Музику для пісні написав Олександр Шкуркін, а авторкою слів стала реп-виконавиця aloyna aloyna.

ДахаБраха — Пливе човен. Саундтрек до фільму «Вулкан»

«Вулкан» — копродукційний українсько-німецько-монакський драмедійний фільм. Це повнометражний ігровий режисерський дебют Романа Бондарчука.

Стрічка розповідає про перекладача, який працює в ОБСЄ, Лукаса. Якось він опиняється в південноукраїнському місті Берислав. Ставши мимовільним гостем свого дивного господаря Вови, Лукас стикається з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу. Попри його початкову неприязнь, Лукас усе більше й більше захоплюється Вовою та його дочкою Марушкою — і це, зрештою, підштовхує до власних пошуків давно загубленого щастя.

Саундтреком фільму стала пісня Пливе човен гурту ДахаБраха.

Паліндром — не дожив. Саундтрек до фільму «Ваш Василь»

Не дожив — саундтрек до документальної стрічки «Ваш Василь» Олександра Авшарова і Світлани Рудюк. Фільм розповідає про життя і боротьбу поета-шестидесятника Василя Стуса. В пісні використані слова з його вірша «Ще й до жнив не дожив».

До речі, за посиланням згадуємо добірку віршів, листів та статей Стуса.

Kruть — То таке життя. Саундтрек до фільму «Я працюю на цвинтарі»

«Я працюю на цвинтарі» режисера Олексія Тараненка знятий за мотивами однойменного бестселера Павла «Паштета» Белянського.

«Я працюю на цвинтарі» — це історія Саші, який має контору по встановленню пам’ятників на цвинтарі. Він цинічний, іронічний, любить чорний гумор та не дуже любить людей. Живих. Різноманіття доль клієнтів, взаємини з колегами по роботі та заплутані особисті стосунки зрештою допомагають йому зрозуміти: треба жити зараз, а не побиватися за минулим.

Докладніше про фільм читайте у нашій розмові із творчою групою.

Скай — Не відступати і не здаватись. Саундтрек до фільму «Снайпер. Білий Ворон»

«Снайпер. Білий Ворон» — воєнний екшн режисера Мар’яна Бушана, заснований на реальних подіях. Це перша українська воєнна стрічка, що вийшла у національний прокат після повномасштабного вторгнення.

Читайте також: Війна, війна і молодь: п’ять найзнаковіших українських фільмів 2022 року

Саундтреком до фільму стала пісня гурту Скай Не відступати і не здаватись.


Цей матеріал ми підготували у партнерстві з мистецько-гастрономічним простором Остання барикада.


Читайте також: Хто такі Nazva, автори ТікТок-хіта «Сіґеле-міґеле» ?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024