Головна
>
LP
>

Прощавайте всі, хто заплутався — Джозерс знову змінили ім’я та випустили альбом Післямова

Прощавайте всі, хто заплутався — Джозерс знову змінили ім’я та випустили альбом Післямова

Самопроголошені «найсміливіші діти провінції» випустили четвертий альбом Післямова, який може стати останнім у творчості гурту. Це — великий сайфай-бойовик, де персонаж Джозерс доходить до свого логічного фіналу. 

У альбомі Післямова Джозерс прибрали артикль “Зэ” зі своєї назви та повністю перейшли на україномовну лірику.

«Це післямова, хоч обіцяв триматись до кінця» — йдеться у вступному трекові. Альбом можна послухати на цифрових платформах.

Разом з Післямовою вийшов кліп на однойменну пісню. І в ньому нарешті з’являється другий учасник Джозерс — Петро Мацибурка. Роботу зрежисували самі музиканти разом з оператором Дмитром В’юнником, який знімав для гурту кліпи Ноль feat. Renevich та Останнє прощавай feat. Grisly Faye

Післямова — кінець трилогії «Про любов та смерть», яку розпочав альбом Сложные машинные биты у 2018 році. У трилогії Джозерівський герой потрапляє у світ постусього та, намагаючись осягнути його чи якось побороти, або ж навіть змиритись, врешті решт підходить до свого фінального забігу.

«Як звучить останній подих перед вічним смутком? Ти мені пробач, усе що міг зробити, я уже зробив. Мені нема куди діватись з цього корабля — це я, той капітан, що більш не має курсу й голосно мовчить» — йдеться у треку Капітан мовчить.

Післямова веде персонажа через гіперболізоване сьогодення та страх дистопічного майбутнього. Він відпускає свої останні любовні історії (Останнє прощавай). Опиняється у м’ясорубці двохсотлітньої війни, засумнівавшись у реальності свого існування («Мене просто нема», Щось тут не так, Той, хто біжить по лезу). Врешті це приводить його до метафоричного самогубства (Краще ніж тепер ніколи не було). Навіть після переродження він не знаходить відповідей на свої одвічні питання (Зайвий персонаж) та опиняється на краю (Існуй, а не живи), замикаючи коло, яке знову запускається головним треком (Післямова).

Проте Післямова — це не смерть Джозерс як проєкту

«Персонажу Джозерс варіанту 2017–2020 настав кінець. «Післямова» — це ніби прощання про всяк випадок. Запам’ятайте нас такими. Та і взагалі, «останнє прощавай — це лиш до скорого» — говорять музиканти.

Нагадуємо, Джозерс (раніше Зэ Джозерс) — «найсміливіші діти провінції» з міста Калуша, представники постпанк сцени, які перетворились у авант-поп проєкт. Стали фрешменами року за версією Jager Music Awards 2018. Тоді ж випустили альбом Сложные машинные биты. У 2019 хлопці продовжили цю історію виходом альбому Ложь. Цього року випустили два сингли, Останнє Прощавай feat. Grisly Faye та Зайвий персонаж feat. Джон Дір з четвертого альбому Післямова.


Читайте також: 11 фактів про альбом Сложные машинные биты.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024