Головна
>
Новини
>

Де можна подивитися фільм «20 днів у Маріуполі»?

Де можна подивитися фільм «20 днів у Маріуполі»?

14 березня на великі екрани повертається стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». 11 березня фільм отримав першу в історії України премію «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм». 

Лірум є інформаційним партнером фільму.

Фото: REUTERS/Mike Blake

У мережі відразу почали цікавитися, де можна подивитися фільм, а деяких користувачів обурило те, що легально в Україні його подивитися ніде:

«Люди, підкажіть, де я можу подивитися “20 днів у Маріуполі”? Не можу знайти ніде».

Фільм буде доступний для перегляду протягом обмеженого періоду часу в обраних кінотеатрах у Києві, Львові, Дніпрі, Харкові, Одесі, Луцьку, Рівному, а також у ще 25 містах України. Повний список кінотеатрів, де показуватимуть фільм, можна знайти за посиланням (список оновлюється). Деякі з показів відбудуться лише один раз у певні дні.

Також можна придбати на Amazon, а 21 березня відбудеться прем’єра стрічки на онлайн-платформі Takflix

«20 днів у Маріуполі» — режисерський дебют для воєнного кореспондента Мстислава Чернова, який спільно з командою Associated Press, фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василісою Степаненко, відзняв кадри в окупованому Маріуполі. Протягом двадцяти днів вони зафіксували моменти війни, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші російські злочини.

Фільм «20 днів у Маріуполі» вперше був представлений глядачам на міжнародному кінофестивалі «Санденс» у США, де стрічка отримала «Приз глядацьких симпатій». Автори фільму також отримали Пулітцерівську премію за свій журналістський внесок. Українська прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася 3 червня 2023 року на кінофестивалі Docudays UA, де він отримав нагороду за «Найкращий фільм» у Національному конкурсі та «Приз глядацьких симпатій». Стрічка стала найкасовішим документальним фільмом в Україні в 2023 році, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

Лірум зібрав відгуки іноземних кінокритиків, а також пересічних глядачів про фільм у матеріалі, прочитати який можна за посиланням. А тут можна ознайомитися з рецензією на фільм від кінокритика Ігоря Кромфа.


Читайте також: «Поки ми робили “Цензорку”, змінилося чотири міністри культури і це не вплинуло на наш фільм»: інтерв’ю з режисером Петером Керекешом

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024
Новини
Що слухала команда Ліруму в березні
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024