Головна
>
Кіно
>

Відео дня: дивимося тизер фільму Анни Бурячкової «Назавжди-Назавжди»

Відео дня: дивимося тизер фільму Анни Бурячкової «Назавжди-Назавжди»

27 травня ютуб-каналі Film.UA Group вийшов тизер повнометражного ігрового дебюту режисерки Анни Бурячкової — «Назавжди-назавжди». Стрічка розповідає про життя підлітків у Києві 90-х років, їхні надії, сподівання та кохання в перші роки відновленої незалежності України. В українських кінотеатрах фільм вийде 19 вересня.

Ідея фільму з’явилася у режисерки Анни Бурячкової близько 10 років тому, а під час пандемії ковіду вони разом зі сценаристкою та режисеркою Мариною Степанською створили сценарій майбутньої стрічки. Зйомки проходили у 2021 році, а ось активний етап постпродакшну припав на період повномасштабного вторгнення.

«На щастя, знімальний період ми закінчили в грудні 2021 року, а от за монтаж сіли з режисером монтажу Юрієм Резніченко наприкінці січня. Поки розбирали матеріал — настало 24-те лютого. У перші місяці повномасштабної війни ми наче втратили будь-який сенс роботи над фільмом. Все це видавалося чимось другорядним на фоні всіх жахів, крізь які ми проходили. Тож цей сенс довелося перевинайти — і мені це вдалося — я раптом усвідомила, що ми, колишні підлітки та молодь 90-х, і є тією рушійною силою, критичною масою змін, боротьби та захисту, бо коли проходиш крізь пекло і нарешті бачиш світло, повертатися в темряву зовсім не хочеться», — ділиться Анна Бурячкова.

Автори розповідають, що фільм — про «дорослих» підлітків, що порушують правила та поринають у пригоди.  Вони усім своїм єством прагнуть нормальності, але при цьому проживають непростий період становлення власного «я» через сотні помилок, що, в силу підліткового максималізму,  здаються фатальними. Важливим меседжем авторів у цьому фільмі є те, що нормально помилятися, нормально падати й вставати, нормально рефлексувати й брати свій життєвий досвід із собою в майбутнє. 

Авторка розповідає історію цілого покоління через призму компанії підлітків, які шукають заміну батьківській турботі в любовних стосунках і дружбі, та часом звертають зі світлого шляху на звивисті стежки, порослі зрадами, болем та відчаєм.

Про те, як акторку на головну роль знайшли в інстаграмі, музику в фільмі та жіночу творчу команду розповідаємо разом із Анною Бурячковою в нашому матеріалі за посиланням.

Стрічку покажуть на фестивалі глядацького кіно Миколайчук Open, що пройде в місті Чернівці з 15 по 23 червня. Там «Назавжди-Назавжди» візьме участь у Міжнародному конкурсі.

Світова прем’єра відбулася на Венеціанському кінофестивалі в конкурсній програмі Orizzonti Extra у 2023 році, національна — у національній конкурсній програмі міжнародного кінофестивалю «Молодість» в Гамбурзі, київська — на міжнародному кінофестивалі «Київський тиждень критики».

У своїй рецензії кінокритик Ігор Кромф пише, що «Назавжди-Назавжди» — це ностальгійно-любовний лист з 1998 року від людей, яким зараз «в районі сорока», людям, яким зараз «майже двадцять»:

«Лист про те, яким було їхнє дорослішання. Так у чомусь воно було лютим, жорстким та суворим. Десь було вітряним, пристрасним та ніжним. Воно завжди було без старших, адже батьки в епоху накопичення перших капіталів були зайняті іншим. Часто воно було наосліп через пітьму. Воно було із цим постійним розумінням «назавжди-назавжди». Й останнє точно об’єднує ці покоління.»


Читайте також: «Тачки», озвучка VS дубляж та труднощі перекладу. Олекса Негребецький про те, як змінився дубляж за 18 років, мову та якими мають бути перекладачі

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
35 хв. тому
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
5 години тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
23 години тому