В Італії відкриють видавництво на честь загиблої письменниці Вікторії Амеліної
В Італії відкриють видавництво на честь загиблої письменниці Вікторії Амеліної
13 вересня італійський медіахолдинг Linkiesta спільно з Українським ПЕН оголосили про заснування видавничого дому Vika, створений на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Видаватимуть переклади української класики та італійську прозу українською.
«Вікторія Амеліна, її активна участь в літературному житті не тільки України, а й світу, надихнули нас назвати видавничий дім художньої літератури на її честь. Vika — це про українську класику, яка проростає у наше сьогодення, Vika — це про якісну європейську літературу, яка підживлює український ринок і вкотре доводить спорідненість наших літератур — української та європейської. Vika також про розповсюдження книжок у найвіддаленіші місця, які потребують нашої підтримки», розповідає головний редактор Linkiesta Крістіан Рокка.
Протягом наступних трьох років видавництво планує видати переклади 11 класичних українських творів, зокрема Валер’яна Підмогильного, Віктора Домонтовича, Лесі Українки та дві поетичні антології. Окрім того, видавництво працюватиме з перекладами сучасної італійської прози українською — ці видання буде розповсюджено в межах програми ПЕН «Незламні бібліотеки».
У червні 2022 року Український ПЕН запустив безстрокову ініціативу «Незламні бібліотеки». За підтримки українських та іноземних партнерів, видавництв та небайдужих українців ПЕН щомісяця збирає і передає нові книжки українською й англійською мовами для бібліотек на звільнених та прифронтових територіях.
Нагадаємо, що українська письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна померла 1 липня 2023 року через важкі поранення внаслідок російського удару по Краматорську. Як письменниця, Вікторія Амеліна дебютувала з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» у 2014 році, книжка ввійшла в десятку найкращих прозових видань за версією премії «ЛітАкцент року — 2014».
Вікторія — засновниця Нью-йоркського літературного фестивалю на Донеччині.
З початком повномасштабного вторгнення Амеліна активно волонтерила, з літа 2022 року приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Разом із командою Вікторія працювала, як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема у Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.
Читайте також: Schmalgauzen, Klavdia Petrivna, Jerry Heil та інші: хто потрапив у список Forbes «30 до 30»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: