Зеленський підписав один із законів про підтримку українського книговидання

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт 6287, що передбачає стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження.

Законопроєкт 6287 націлений допомогти сфері книготоргівлі. Держава з 2023 року має забезпечити виплату компенсацій на оренду приміщень українським книгарням у розмірі до 20% доходу.

Крім цього, закон передбачає видачу усім новонародженим та дітям, що досягли віку 14 років, спеціальних сертифікатів на придбання книг. Їхній номінал буде становити 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У 2022 році це було б 717 гривень, на початку 2023 — 805 гривень.

Законопроєкт № 6287 був підписаний Верховною Радою ще 19 червня, а розробили його восени минулого року. Того ж дня підписали інший законопроєкт — №7459, який також стосується підтримки українського книговидавництва. Він досі очікує на підписання.

Нагадуємо, що законопроєкт №7459 передбачає заборону ввезення на територію України та/або розповсюдження на території України видавничої продукції з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій України.

Нещодавно діячі культури звернулися до Президента України в соцмережах у спільній заяві із проханням якнайшвидше підписати ці законопроєкти.


Читайте також: Каталоги Мистецького арсеналу до виставок тепер у вільному доступі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.