Головна
>
Плейлисти
>

12 найкращих пісень гурту Скрябін – за версією LiRoom

12 найкращих пісень гурту Скрябін – за версією LiRoom

Щодня ми розповідаємо нашим читачам про нові проекти, прослуховуємо сингли та передивляємось кліпи в надії знайти найцікавіших та найперспективніших музикантів. За усіма цими масивами, подекуди, можна забути про тих зірок, які вже давно сяють на нашій сцені. Саме для того, щоб не забувати корифеїв, редакція LiRoom вирішила збирати та радити найкращі треки відомих українських артистів.

Майже тиждень тому гурт Скрябін випустив посмертну пісню з вокалом Кузьми під назвою Сонце Замість Шапки. Ми вирішили не стояти осторонь та пригадати найкращі на нашу думку пісні одного з найбільш еклектичних гуртів країни.


Читайте також: 

12 найкращих пісень гурту «Океан Ельзи» – за версією LiRoom
12 найкращих пісень гурту Воплі Відоплясова – за версією LiRoom
12 найкращих пісень гурту ТНМК – за версією LiRoom


Послухати плейліст можна також на:

Apple Music
Google Play
Deezer


 Олексій Бондаренко

Сам Собі Країна
Альбом: Озимі люди

«Ти сам собі країна, зроби порядок в своїй голові», – ці слова гулом проносяться в моїй голові кожного разу, коли я чую про те, як класно живеться десь і як погано живеться тут. Скрябін зробив маніфест патріотизму тоді, коли патріотизм ще не був у моді. Причому давив не на символи або історичні фактори, а на те, що кожен – творець власного життя. І життя це можна будувати там, де ти є, а не оглядатися по сторонах в постійних пошуках, де краще.

Говорили і курили
Альбом: Радіо Любов

Більшу частину музики Скрябіна не можна назвати особливо вишуканою чи комплексною. Сила Кузьми завжди була у простоті. Але у цій простоті часто ховалися кілька нашарувань смислів, або ж напрочуд влучного описання реальності. Говорили і курили, на перший погляд, доволі примітивна пісня. Проте особисто для мене, це дуже «київська» пісня. Легка, чесна і сповнена щирого кохання. Такого, коли ти тільки познайомився з людиною, попереду ще нічого не відомо, і це очікування наповнює тебе незрозумілим щастям.

Мовчати (feat Ірина Білик)
Альбом: Натура

Певне, одна з найбільш видатних балад в українській музиці. Тиха, спокійна і прониклива. На відміну від частої практики Кузьма та Ірина Білик на цьому треці не будують двоголосся. Вони співають в унісон, таким чином створюючи ефект діалогу. Це пісня про розмову людей, які промовляють одне до однаковими словами. Modern Classics.


 Катерина Ятель

Модна країна
Альбом: Модна країна

Льоша вище написав про те, що Скрябін написав пісню про патріотизм ще до того як патріотизм став мейнстримом, що нагадало мені про трек Модна країна. Це злий та сатиричний трек про одвічне прагнення українців недооцінювати самих себе у порівнянні з іншими. У 2019 особливо іронічно слухати слова про Земфіру, яка тепер заповнює новинні заголовки безглуздими скандалами, а половина стрічки друзів – прямо зараз відпочиває у Берліні.

Казка
Альбом: Казки

Одна розумна людина якось сказала мені, що Скрябін – це про тексти, а не про музику. І слухаючи переважну більшість пісень гурту, я не можу з цим сперечатись. Бо саме музика є для мене єдиною причиною, чому їхні пісні ніколи не залишались у моєму плейлісті надовго. Поки текстово Казка використовує дуже яскраві архетипні образи, створюючи образ розчарованого цинічного реаліста, музично вона відштовхує (навіть при моїй ніжній любові до синті-попу 80-х) через якість запису та доволі примітивне звучання.

Кольорова
Альбом: Гламур

Переслуховуючи пісні гурту Скрябін при підготовці цього матеріалу, мене не покидало відчуття, що у них там весь гурт депресував з кінця 80-х, із зневірою ставився до життя не лише в Україні, а й на цілій планеті, та загалом бачив світ у доволі темних фарбах. Кольорова – одна з небагатьох пісень, які мені здались, нехай не позитивними, але хоча б такими, що нагадують про те, що наша доля у наших руках.


 Артем Рісухін

Місця Щасливих Людей
Альбом: Радіо Любов

На альбомі Радіо Любов (2012) є більш глобально зворушлива пісня – Мам. Утім, Місця Щасливих Людей завжди проносять мене світлим сумом та хвилями ностальгії. Пісня прямолінійно спонукає згадувати важливі, цінні моменти життя. І ти одразу поринаєш у буремні пригоди з кращим другом, перший поцілунок з дівчиною у під’їзді. Перший раз, коли заплакав; першу пісню, яку сам написав. Місця Щасливих Людей – прекрасний приклад того як пісні Скрябіна вміють звучати по-різному для кожного, як легко вони знаходять шлях до кожного, хто впускає світ Кузьми в свій.

Люди, як кораблі
Альбом: Танго

Це одна з найсумніших та, водночас, найкрасивіших українських пісень 00-х. Із влучним символізмом, мелодійністю та екзистенціалізмом, який тебе затягує і не відпускає аж до кінця треку. Після трагічної загибелі Кузьми, Люди, як кораблі, як і найбільш популярні треки Скрябіна, звучить та сприймається дещо інакше, глибше. Чи можна придумати водночас найбільш банальну та найбільш влучну метафору з порівнянням людей? У цьому – парадоксальне вміння Кузьми бути вражаюче влучним, доступним для розуміння та багаторівневим.

Той прикрий світ
Альбом: Казки

Скрябін завжди балансували між гумористичною іронічністю та меланхолійною філософічністю. Навіть у блазнюванні Хлопці-олігархи – є елемент сатири та жорсткої соціальщини. У світлому треці Танець пінгвіна – наскрізний сум та відчуження. Той прикрий світ – це приклад того, як тонко Кузьма міг побудувати ідейну лінію: провести тінями крізь самотність та навести на несподіване усвідомлення «Той прикрий світ, а іншого немає».


 Лєра Пірус

То моє море
Альбом: Технофайт 1999

Довгий час я думала, що це композиція Віки Врадій, яка стала популярна в «Території А» завдяки кліпу на цю пісню. Потім дізналася, що То моє море написав Сергій Гера. У виконанні Скрябіна вона звучить по-іншому, хоча аранжування не дуже вже й відрізнялось – справа, звісно, у вокалі.

На перший погляд, легка пісня з літнім вайбом та ритмікою реггі, абсолютно відповідає звучанню 90-х, водночас, з напрочуд філософським текстом. Впевнена, кожен у цих словах бачить своє розуміння «моря». З недавніх пір цю пісню сприймають, як пророчу. Втім, у Скрябіна виявилося багато таких.

У То моє море було багато перероджень, от зараз нове життя цій композиції дали Dakh Daughters, за що я їм вдячна.

Чорнобиль форева
Альбом: Модна країна

Вперше Скрябіна почула наживо, коли тато повів мене на концерт Ірини Білик (в кінці 90-х вона справді була крута). На розігріві виступав ще не дуже популярний гурт і я не могла дочекатись, коли вони закінчать свій виступ (зробимо поправку на вік). Але через декілька років я переглянула своє ставлення і вже ліпше б пішла на їх концерт, аніж Ірини Білик.

Саме на початку нульових музиканти вийшли з андеграунду і почали працювати в напрямку поп-року. Платівка Модна країна є першою роботою в новому амплуа. Пісня Чорнобиль форева в той час звучала скрізь і була родзинкою шкільних дискотек та пісень під гітару у дворі. І це не дивно – проста гітарна партія (три акорди, які легко підібрати), простий приспів, який запам’ятався з першого прослуховування і простий біт – зробили свою справу. Але найголовніше з усього – це соціальний посил, який актуальний і донині.

Спи собі сама
Альбом: Натура

Ще один фаворит на вечорах під гітару. Вважаю, що це одна з найсильніших і найліричніших українських пісень.

Альбом Натура записували в Криму, а зводили на лондонській студії під наглядом Іллі Лагутенко в якості саундпродюсера. Платівка відрізняється від попередніх робіт Скрябіна не тільки звучанням, але, в першу чергу, настроєм – усі пісні про любов.

Одна з найчуттєвіших композицій – Спи собі сама. Здається можу довго слухати її по колу. Красиве гітарне арпеджио та симфонічний супровід, з перших нот перемикає на ліричний лад, а текст пробирає до мурах. На останок завершальний джазовий акорд ніби залишає апосіопезу в цій сумній любовній історії. Творчість Скрябіна вже давно є знаковою для української музики, а гурт по праву має звання легендарного. Шкода, що без Кузьми ми вже навряд почуємо нові хіти.

Фото: Facebook


Послухати плейліст можна також на:

Apple Music
Google Play
Deezer

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024