Schmalgauzen, Klavdia Petrivna, Jerry Heil та інші: хто потрапив у список Forbes «30 до 30»
Schmalgauzen, Klavdia Petrivna, Jerry Heil та інші: хто потрапив у список Forbes «30 до 30»
13 вересня видання Forbes Ukraine опублікувало список «30 до 30», до якого увійшли «молоді українці, які найбільше дивували й надихали нас своїми досягненнями протягом року». Такий список видання робить уже вп’яте. Цьогоріч до списку потрапили військовослужбовці, спортсмени, волонтери, бізнесмени та айтівці. Серед діячів культури у списку — гурт Schmalgauzen, співачка Klavdia Petrivna, співзасновник проєкту МУР Олександр Хоменко та інші.
У 2024 році Forbes Ukraine отримав понад 1200 анкет від потенційних учасників списку, причому деяких кандидатів подали кілька людей. Це рекордна кількість за всю історію проєкту.
«Наш цьогорічний список — яскраве відображення соціального контракту, озвученого на початку року Володимиром Зеленським: “Або воюєш, або працюєш”. Майже третина списку — військові. Але і в інших категоріях чимало лауреатів списку тісно дотичні до Сил оборони», — кажуть у Forbes.
Лонглист кандидатів Forbes «30 до 30» сформували на основі пропозицій від читачів і редакції Forbes Ukraine. Відбір кандидатів відбувався у відкритому форматі: будь-хто міг запропонувати кандидата, заповнивши анкету на сайті Forbes.ua.
Редакція обрала понад 100 кандидатів для шортліста, керуючись критеріями якості та обґрунтованості заявки, важливості й реалістичності досягнень, а також потенціалу розвитку. Кандидатів розподілили на шість категорій: «Військові та волонтери», «Агенти змін», «Бізнес» (не-IT), «Креативні індустрії», «Спорт», «IT». Для оцінки кандидатів кожної категорії було створено редакційну раду з провідних редакторів та журналістів. До фінального списку потрапили ті, хто отримав найбільшу кількість голосів.
Культурні діячі, які потрапили до списку «30 до 30»
Klavdia Petrivna (19 років) — співачка змогла завоювати популярність на TikTok, при цьому зберігаючи свою анонімність до свого першого концерту в Палаці Спорту. Виконавиця опублікувала свої перші пісні у серпні 2023 року у своєму телеграм-каналі, на стримінгових платформах треки вийшли пізніше — у вересні 2023 року. Проте менше, ніж за пів року Klavdia Petrivna зібрала понад 400 тисяч щомісячних слухачів на Spotify. Наразі ця цифра сягає 600 тисяч. 5 лютого 2024 року Клавдія Петрівна отримала нагороду «Дебют року» за версією премії «Золота Зоря Лірум». А 13 серпня відбувся реліз дебютного альбому виконавиці — Їде дах. Про кожен трек релізу вона розказала спеціально для нашої рубрики «Пісня за піснею».
Оксана «Ксена» Рубаняк (21 рік) — військовослужбовиця, командир взводу Збройних Сил України. Авторка збірок поезій «Орнаменти долі», «Назустріч смерті» та «Дорога життя». З початку повномасштабного вторгнення Оксана доєдналася до «Добровольчого формування Івано-Франківської територіальної громади Nº3», а згодом вступила до лав Збройних Сил України, де несе службу і досі. У 2023 році отримала відзнаку Президента України «За оборону України», а у 2024 — почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий хрест». У березні 2024 року потрапила до рейтингу «УП 100. Сила жінок» за версією «Української правди».
Олександр Хоменко (23 роки) — засновник творчого об’єднання МУР. Головною метою проєкту є актуалізація українських поетів і письменників для молодого покоління та привернення до них уваги. За два роки свого існування МУР випустив два студійні альбоми: МУР (Vol. 1) та Захалявна книжечка, до яких увійшли пісні на вірші Івана Франка, Василя Стуса, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та інших українських поетів.
МУР також знімає документальні відео про історію української літератури та музики. Їхні ролики про «Щедрика», Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса й Василя Симоненка зібрали мільйони переглядів у Instagram.
29 лютого МУР випустив перший в Україні альбом-мюзикл про письменників Розстріляного відродження під назвою Ти [Романтика], на основі якого створили однойменну виставу. Детальніше про яку можна прочитати в нашому інтерв’ю.
Schmalgauzen — український театрально-музичний гурт, що був заснований у 2020 році в стінах Університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Після 24 лютого 2022 року вони випустили свій останній альбом російською мовою, який потім видалили з усіх музичних платформ. Восени 2022 року Schmalgauzen повернувся на сцену зі своїм новим альбомом під назвою Твій Віль, створений за мотивами творів Августа Стрінберґа й Томаса Манна. Гурт Schmalgauzen розірвали TikTok й сформували навколотеатральну субкультуру. На їхні пісні в TikTok знімають тисячі відео, які збирають мільйони переглядів. У 2023 році гурт отримав нагороду «Найактивніший фан-клуб» від музичної премії Muzvar Awards. А у 2024 році стали «Проривом року» за версією премії «Золота Зоря Лірум».
Jerry Heil (Яна Шемаєва, 28 років) — співачка й авторка пісень, співзасновниця музичного лейбла Nova Music. Співачка починала свою карʼєру як відеоблогерка, вона записувала кавери на відомі українські та закордонні пісні. Згодом у співпраці з лейблом Vidlik вийшов ЕР її авторських пісень Де мій дім. Проте популярність прийшла до артистки разом з мемною піснею Охрана, отмєна, яка стала вірусною у соцмережах. У 2024 році співачка разом з alyona alyona здобула третє місце на «Євробаченні» з піснею Teresa & Maria. Ця композиція увійшла до чартів 26 країн, набравши 47 мільйонів прослуховувань на YouTube і 37,5 мільйона на Spotify. А у серпні 2024 року Jerry Heil стала членкинею академії звукозапису «Ґреммі». Що це означає ми розповіли в нашому матеріалі.
Також до списку увійшов Сергій «Філя» Філімонов — командир 108-го окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» 59-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ. 2021 року Сергій зіграв головну роль у фільму Олега Сенцова — «Носоріг».
Ще до «30 до 30» потрапив Олександр «Терен» Будько — ветеран, головний ведучий тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив», яке перевіряє українські міста на безбарʼєрність. Зараз у каналу понад 64 тисячі підписників, у середньому один випуск має 230 тисяч переглядів. Олександр також є автором роману «Історія впертого чоловіка», де описує свої спогади про фронт. А у липні 2023 року взяв участь у хореографічній постанові «Жизель» балетною трупою United Ukrainian Ballet в Каліфорнії. Гроші від вистави пішли на гуманітарну допомогу для України
Нагадуємо, що у квітні 2024 року продюсерка «20 днів у Маріуполі» Василіса Степаненко увійшла до європейського списку «30 Under 30» від Forbes
Читайте також: The Unsleeping, Брати Гадюкіни, Dakh Daughters та інші: слухаємо саундтреки до українських фільмів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: