26 квітня у Маріуполі розпочнеться фестиваль Startup ГогольFest, який триватиме до 1 травня. У рамках події заплановані не лише виступи музикантів та театральні перфоманси, а й освітня платформа, програма для дітей та запуск першого в Європі арт-потягу. Розбираємося, чим зайнятися на цьогорічному Startup ГогольFest.
Що таке ГогольFest?
ГогольFest – це міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва. Якщо простіше – це фестиваль не лише про музику, як Atlas Weekend чи UPark, або не лише про кіно як «Молодість», а про усі сучасні види мистецтва та їхні поєднання. Він поєднує театр, музику, перфоманси, арт, літературу та все, що так чи інакше можна мати на увазі під загальним терміном «мистецтво».
Фестиваль з’явився у 2007 році. Його засновником став Влад Троїцький – режисер та керівник Центру сучасного мистецтва «Дах», відомий музичними проектами ДахаБраха, Dakh Daughters та ЦеШо.
Довгий час ГогольFest проходив у Києві на найрізноманітніших локаціях – від Мистецького Арсеналу до ВДНГ, а торік вперше переїхав до Маріуполя.
У 2016-му організатори ГогольFest зробили спробу провести фестиваль в Івано-Франківську спільно із іншим мистецьким івентом Porto Franko. Але у результати це була ініціатива всього на один рік, після чого Porto Franko стало незалежним фестивалем, який щороку проходить в Івано-Франківську.
Чому Startup ГогольFest проходить у Маріуполі?
Торік стало відомо, що фестиваль переїжджає до Маріуполя та отримує додаткове слово у назві – Startup. Троїцький пояснював це рішення так:
«Маріуполь – це історія Радянського союзу, коли в курортній зоні з якогось біса побудували металургійний комбінат. Насправді, це курортне місто, і воно повинно бути курортним. І, з урахуванням того, що світ буде все більш екологічним, зрозуміло, що ця важка індустрія буде якийсь час жити, буде модернізуватися, але майбутнє міста не у важкій індустрії, а в креативній та туристично-курортній. І це потрібно розвивати».
Цього року ГогольFest повернувся до Маріуполя, зокрема й через те, що міська рада підтримала ініціативу громади та знову покликала фестиваль до себе. Startup ГогольFest, на відміну від більшості фестивалів, не передбачає просто приїзд людей, масові гуляння і миттєве зникнення із радарів – у рамках підготовки до події проходить ревіталізація цікавих, але занедбаних просторів у місті, які поступово перетворюються на центри культурної активності. Плюс, як написано на сайті події, «Фестиваль спрямований на мобілізацію активних креативних людей Маріуполя та Донецької області, мотивацію для творчих ініціатив, створення арт-проектів, які продовжать роботу після закінчення фестивалю.»
Що відбуватиметься на Startup ГогольFest цього року?
Традиційно будуть представлені театральна, музична, дитяча, освітня та візуальна програми. Під це буде виділено кілька локацій: театри, музична сцена у Міському саду, нічна сцена у яхт-клубі, креативні простори та Азовський судноремонтний завод. Під час фестивалю буде обладнано зони фуд-кортів.
Які музиканти будуть грати на Startup ГогольFest?
Виступи музикантів проходитимуть на двох сценах: головна сцена у Міському саду та нічна сцена у яхт-клубі «Азовсталь». Подивитися повну програму можна тут, а ми виділимо найцікавіші виступи:
26 квітня, п’ятниця
Головна сцена – Yuko (19:30) та Сергій Бабкін (21:00)
Нічна сцена – Andzh (23:59)
> Читайте також: Andzh: «Мені 32, і я розумію, що все завжди закінчується хєрово»
27 квітня, субота
Нічна сцена – CODÂNE (23:00), Sheetel (02:00)
28 квітня, неділя
Головна сцена – LatexFauna (18:00), Вагоновожатые (19:30) та Monarchy із Великої Британії (21:00).
> Читайте також: Эксклюзивная премьера видео Monarchy в Украине + блиц-интервью от группы
29 квітня, понеділок
Головна сцена – Blue Foundation із Данії (19:30) та Jamala (21:00)
Нічна сцена – Way Station (00:00), Мало (01:00) та Банка Зранку (03:00)
30 квітня, вівторок
Головна сцена – Vovazilvova (18:00), Alyona Alyona (19:30) та Red Snapper із Великої Британії (21:00)
Нічна сцена – OY Sound System (21:00)
> Читайте також: OY Sound System борються зі зрадофільством новим візуальним проектом
1 травня, середа
Головна сцена – Bahroma (19:30) та Dakh Daughters (21:00)
Читайте також:
> Dakh Daughters: «Якщо людина творча і має що сказати, то меж жанру немає»
> Альбом, що одразу стає класикою. Рецензія на «Air» від Dakh Daughters та враження з презентації
Що ще варто побачити та почути на Startup ГогольFest?
Перераховувати усі театральні та арт-перфоманси Startup ГогольFest – справа невдячна. Подивитися повну програму можна тут, а ми точно не рекомендуємо пропустити гранд-оперу «Νερό». Режисер – Влад Троїцький, а учасники постановки – музична формація NOVA OPERA, соціальний рейв-бенд ЦеШо, актори ЦСМ «ДАХ», «Театроманії» та працівники Азовського судноремонтного заводу. Композитори – Роман Григорів та Ілля Разумейко.
> Читайте також: «Сучукршось»: гурт ЦеШо про сучасний український театр, кіно та літературу
Для тих, хто не встиг придбати квитки, буде вестися пряма трансляція із Міського саду, а також через онлайн-стрім. У рамках фестивалю також пройдуть покази відеоверсій попередніх подій музиної формації NOVA OPERA – у суботу, 27 квітня.
Хто виступатиме на освітній платформі?
На локації «Вежа» упродовж усього фестивалю відбуватимуться лекції у рамках освітньої програми «Гімназія». Ознайомитися із нею повністю можна у події на Facebook. Ми наголосимо лише на одній лекції – 30 квітня о 17:00 наш головний редактор Олексій Бондаренко розповість про те, що відбувається із українською музикою, чому гуртів так багато, але ми постійно чуємо одних і тих самих виконавців, яким чином зараз діє українська музична індустрія та яку роль у ній займають медіа та власні активності музикантів в інтернеті.
Що таке ГогольTrain?
26 квітня о 19:00 із Києва вирушить потяг до Маріуполя, щоб доставити киян, вінничан та дніпрян на ГогольFest. Він отримав назву ГогольTrain. Його пасажири – музиканти, артисти, режисери, художники, митці, культурні та громадські діячі, фахівці креативних індустрій та багато інших. А також вагон зі сценою, вагон-ресторан від бару «Хвильовий», перфоманси, виставки та багато іншого.
> Читайте також: Місце: подільський бар «Хвильовий»
Під час самого фестивалю для пасажирів арт-потягу передбачено безкоштовний доступ до нічної сцени та проживання в одному з готелів Маріуполя.
Розклад руху: від’їзд із Києва 26 квітня о 19:03 – прибуття до Маріуполя 27 квітня о 10:00; від’їзд із Маріуполя 30 квітня о 18:07 – прибуття до Києва 1 травня о 12:20. По дорозі потяг зробить дві зупинки: в Дніпрі, де весь потяг вийде привітатися власне із Дніпром, та у Волновасі, де всі 350 учасників ГогольTrain вийдуть на сонечко для ранкової руханки.
Безпосередньо на «борту» буде змога почути виступи МАЛО, Sheetel та сет від Nestor, ранкове радіо-шоу від Сергія Кейна, головного редактора Comma, «Хвильовий», міні-тату-студія від Доктора Жука та багато іншого.
Дізнатися більше про ГогольTrain, прочитати їхній маніфест та придбати квиток можна тут.
Скільки коштують квитки на Startup ГогольFest?
Уся музична програма у Міському саду, а також візуальна та освітня програми є безкоштовними. Усі інші програми та локації є платними. На кожну із них окремо продаються квитки тут. Учасники АТО, діти до 7 років, пенсіонери та люди з інвалідністю можуть безкоштовно потрапити на події за попередньою реєстрацією.
Корисні посилання
Тут програма на фестиваль, тут – мапа, а тут – деталі про ГогольTrain. Ну і звісно квитки.
Фото: cайт фестивалю
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: