Головна
>
Кіно
>

Робота в умовах війни, Лозниця і плани на 2023 рік: Держкіно опублікувало річний звіт

Робота в умовах війни, Лозниця і плани на 2023 рік: Держкіно опублікувало річний звіт

31 грудня своїми підсумками поділилося й Державне агентство України з питань кіно. Коротко переказуємо звіт про роботу Держкіно в умовах воєнного стану та плани на 2023 рік.

Робота в умовах війни

«Попри надзвичайно складну ситуацію в країні, а також відсутність фінансування, Держкіно робить усе можливе, щоби підтримати кіноіндустрію»,  —  йдеться у звіті.

Втім, що робить Держкіно — чітко не вказано, тому йдемо далі.

Виробництво фільмів

У 2022 році за підтримки Держкіно було створено 16 фільмів на суму 63 824 120,00 грн. Водночас у цьому переліку немає стрічок «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, який вийде в прокат у січні 2023 року, але вже був представлений на низці кінофестивалів (Каннський кінофестиваль, «Молодість» та інші) та стрічки «Коза Ностра. Мама їде» Джованні Дота, який вийшов у грудні 2022 в прокат.

Станом на листопад 2022 року, у виробництві перебуває 137 фільмів із загальною сумою Державної підтримки 1 495 219 290,00 грн.

У переліку є «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, а також фільм «Бабин Яр» режисера Сергія Лозниці. Обсяг державного фінансування на цю стрічку 49 мільйонів гривень.

Ліричний відступ: Нагадаємо, що Лозниця — білорус за походженням, українець за громадянством. Однак Українська кіноакадемія звернулася до світової спільноти з проханням не позиціювати Сергія Лозницю як представника української культурної сфери, адже його погляди щодо України неоднозначні. 

18 березня Лозницю позбавили членства в Українській кіноакадемії, адже він неодноразово підкреслював, що вважає себе космополітом, «людиною світу». Він також висловив категоричну незгоду із закликом бойкотувати російський кінематограф, а його фільми були включені до програми кінофестивалю російського кіно у французькому місті Нант під назвою «Від Львова до Уралу».

У відповідь на виключення його з Української кіноакадемії він опублікував заяву в якій підкреслив, що вважає себе українським кінорежисером, порівняв таке рішення з нацизмом, а зусилля України в умовах війни захистити світ від російської культури характеризує як «словесні напади».

А 16 грудня на конференції у Берліні він розповів, як його критикують в Україні й за межами неї за проєкт «Бабин Яр. Контекст»; згадав про те, що «радикальні сили» в Україні розгорнули «повномасштабну культурну війну проти всіх, кого вони вважають антиукраїнцями»; пригадав як Українська асоціація дослідників Голодомору та геноциду українців намагалася скасувати його п’єсу Джонатан у Литві, але їм це не вдалося тощо.

Конкурси Держкіно

Технічний відбір 18-го конкурсу пройшли 203 проєкти, але в умовах воєнного стану Держкіно не має можливості організації та проведення подальших етапів 18-го конкурсного відбору кінопроєктів. Тому доведеться чекати завершення воєнного стану, аби завершити конкурс.

Спеціальні рахунки

Для того, щоб підтримати кіноіндустрію Держкіно відкрили спеціальний рахунок. 

В інституції зазначають, що зібрані кошти будуть використані:

  • на завершення фільмів за переліком, затвердженим Радою з державної підтримки кінематографії;
  • на запуск кількох фільмів 2022 року – для підтримки української кіноіндустрії та кінематографістів у воєнний час;
  • на розробку нових фільмів для забезпечення безперервності циклів кіновиробництва

Держкіно гарантує прозорість та відкритість використання коштів і публічну фінансову звітність. Водночас відеоролик про цю ініціативу з інструкцією як долучитися коштами оприлюднили 22 серпня, скільки коштів з того часу вдалося зібрати у звіті не вказано.

Благодійні кошти

За 2022 рік від благодійних показів та марафонів надійшло $50 000 та €552. За інформацією у звіті, ці кошти можуть бути (а можуть і не бути) спрямовані на:

  • просування, розповсюдження та/або популяризація національних фільмів; 
  • виробництво та розповсюдження документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, телефільмів та серіалів. 

Плани на 2023 рік

У 2023 році Держкіно планує:

  • шукати фінансування; 
  • популяризувати українське кіно у світі;
  • лобіювати та обґрунтувати необхідності грошей на кіновиробництво;
  • забезпечити аудиторію контентом.

Водночас це суперечить планам про які вони написали у Фейсбуці. Там йшлося про:

  • організацію створення сучасних павільйонів для повноцінного процесу кіновиробництва;
  • проведення інвентаризації сценічно-постановочних засобів, створення комп’ютерної бази та автоматизованого цифрового обліку;
  • здійснення каталогізації архівних матеріалів, оцифровування архіву, проведення експертної оцінки музейної та архівної колекцій та утворення та функціонування Державного фонду фільмів України;
  • впровадження єдиної державної системи електронного обліку квитків, реалізованих кінотеатрами, «Єдиний електронний квиток»;
  • проведення конкурсних відборів кінопроєктів.

Крім цього, велика частина звіту присвячена участі та перемогам українських стрічок у конкурсних програмах або індустріальних майданчиках класу «А» (Берлінале, Каннський кінофестиваль фестиваль у Локарно та інші), головним нагородам на міжнародних  фестивалях тощо. Більше читайте за посиланням.


Читайте також: Скандали, фестивалі та невмирущість: яким був 2022 рік для українського кіно

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024