Головна
>
Музика
>

«Байдужість убиває без ножа»: слухаємо останні релізи травня

«Байдужість убиває без ножа»: слухаємо останні релізи травня

Сергій Жадан разом із Євгеном Турчиновим записали альбом про жінок, Yaktak та Golubenko співають про складнощі та радощі людських стосунків, а Laud новим лонгплеєм закликає почути нову форму української музики. Слухаємо разом останні релізи травня.

Soundots — Dark Circuit (LP)

Це дебютний лонгплей дніпровського тріп-хоп проєкту Soundots. Альбом складається з 11 треків, звучання яких учасники проєкту описують як монументальне панно, укладене з чудернацького синтезу фактур, самостійних музичних темпераментів, голосів і стилів.

Детальніше про кожен трек альбому читайте в нашій рубриці «Пісня за піснею».

Лєра Зданевич: «Я загалом обожнюю роботи Буличева з Monotonne разом із запрошеними вокалістами. Та цього разу такі творчі пошуки вилилися у цілий проєкт з окремою концепцією та звучанням. Вийшло напрочуд гарно та строкато, це заслуговує на глибший огляд, аніж у добірці пʼятничних релізів».

Laud — Пробудження (LP)

«Цей альбом — мій заклик почути нову форму української музики, дати майбутнє тому, що любить слухати світ, імплементувати західну манеру в українську фонетику і ритміку. Особисто для мене саме ця робота є найбільш визначною за всю карʼєру і за весь час існування проєкту, тому я дуже хочу, щоб ви виділили 27 хвилин 48 секунд для нашого спільного “Пробудження”», — поділився Laud.

Burned Time Machine — Лімінальний (LP)

Виконавці описують сюжет свого дебютного альбому так: головний герой потрапляє в Лімб, в місце загублених душ. Блукаючи по різних кімнатах, він по деталях збирає всі свої спогади, почуття та переживання.Врешті решт, йому вдається відпустити найцінніше та знайти спокій. Таким чином, цикл життя ліричного героя та цикл альбому замикається.

Mazepa — Кожен сам собі рішає (LP)

За словами фронтмена гурту Андрія Мазепи, треки до альбому створювалися впродовж трьох років. Тому у роботі простежується вплив історичних подій, адже пісні про кохання, створені до лютого 2022 року, замінили філософські музичні роздуми у форматі діалогу із самим собою.

red eye — Кінець сну. Початок (LP)

Альбом водить слухачів навколо теми сну. Пробудження, просто сон, сонний параліч, безсоння, нічні кошмари в переплетінні з такими життєвими речами, як щастя, кохання, злість, ревність, розлука, сум і всі інші емоції, які можна спостерігати у кожній пісні.

Arhat — Secrets of Ancient Gods (LP)

Як розповідають виконавці, ця платівка — подорож у світ стародавніх богів та містичних ритуалів, що відображає глибину мудрості стародавньої цивілізації. 

Джап — Музична скринька (LP)

«13 енергійних треків про демонів, вампірів та інших потойбічних істот – свідома гра на межі серйозності й чорного гумору — слугують перевіреною пігулкою від неминучого стресу сьогодення й заряджають енергією на активні дії проти реальної нечисті, що загрожує нашому мирному існуванню», — описують альбом виконавці.

Діти інженерів — ОМГ (EP)

ОМГ розшифровується як Один Мільйон Гривень, які гурт назбирав для ЗСУ з моменту анонсу в листопаді 2023 року. У межах нашої рубрики «Пісня за піснею» учасники гурту розповіли про кожен трек з мініальбому.

Сергій Жадан, Євген Турчинов — Танго Харків (EP)

Виконавці називають реліз альбомом, що написаний чоловіками про жінок. До альбому увійшли три композиції, написані на слова Сергія та музику Євгена. Ці пісні з тих чи тих причин не увійшли до репертуару гурту, проте автори вирішили дати їм життя й випустили окремим релізом.

ногируки — розділи (EP)

Мініальбом виконавиця написала за два дні. Першого дня, за декілька годин, вона зробила розділи 1-4, а потім доповнила його вступом. розділи — це історія з 5 розділів, що склалася на початку весни, як набір внутрішніх процесів, що знайшли вихід через цю форму.

Дотла — за стінами (ЕР)

У своєму мініальбомі Дотла нагадує слухачам про важливість та цінність буденних речей, навіть у найнестерпніші часи.

Tvorchi — Shine

Це перший трек із майбутнього альбому гурту, реліз якого заплановано на 13 вересня. Головні герої футуристичної нової пісні – соліст гурту Джеффрі та містична сфера, які знайомляться десь у далекому просторі. Інтерес один до одного швидко переростає у щось більше, але вони надто різні, щоб об’єднатися. Коли пристрасть між двома доходить до свого піку трапляється вибух, що народжує щось зовсім нове. 

Yaktak, Golubenko — Про тебе мені

Це пісня, яка розповідає про складнощі та радощі людських стосунків. Ліричний герой ділиться своїми переживаннями про те, як іноді люди забувають один одного, проте деякі знаходять щастя в самотності та тиші. 

Volodymyr Dantes — Дура

Як розповідає виконавець, це історія про те, що часто «перші дзвіночки» майбутнього насилля та обʼєктивізації не сприймаються серйозно і романтизуються, як прояви кохання, втім це найбільша помилка, яку тільки можна зробити. Адже якщо хоч раз здалось, що тобі погано в цих стосунках, то це точно не здалося.

Настя Денеж: «По Дантесу: ще трошки й мені доведеться вішати його ікону над ліжком. По пісні: у мене немає питань та претензій ні до звучання треку, ні до тексту. За текст — окрема повага, дуже прикольно, коли артист закладає якісь сенси у свою музику, тим паче такі важливі соціальні сенси».

Cheev — Таро

За словами співака, нова пісня не про таро, і не про гороскопи, а про те, чи фатум вирішує все за людину, чи кожному надається право вибору. 

The Sonic Temple — Fury

Рок-дует з Києва створили трек ще у 2022 році, він став однією з перших англомовних пісень гурту. За словами Олександра Савіна, рішення писати англійською було зумовлено не лише через її доступність для широкої аудиторії, щоб нагадати світові про хоробрість та силу українців і засудити агресію окупантів. 

Dead Pink — Dream Girl

Альтернативний гурт Dead Pink у новому кліпі висвітлює проблему місця сучасної дівчини у стосунках та системного сексизму.

«Ця пісня та кліп про стосунки, в яких від тебе вимагають бути дівчиною мрії, а у відповідь нічого не дають», — розповіли учасники Dead Pink.

Volianska — Обіцяла

За словами виконавиці, це весела пісня про кохання, почуття та відносини, яка розповідає історію дівчини, яка у жартівливій манері обіцяє мамі та подружкам-дівчатам більше ніколи не ходити до хлопця. Авторкою треку стала Маша Кондратенко.

М’ята, Asya Protsiv — Любіть життя

Ця пісня — меседж до кожного насолоджуватися життєвими дрібничками, які й створюють памʼятні моменти у нашому житті.

Omana — Божевільний

Фронтмен гурту, Олексій Богомольний, написав її 10 років, ще до створення гурту і видав у 2015 на soundcloud. У пісні можна почути вокал Данієли Заюшкіної із Vivienne Mort. Олексій часто показував Данієлі свої перші пісні, і часом вона пропонувала різні гармонії до вокалу. У новому перезаписі збережена вокальна партія Дани з оригінальної версії запису 2015 року.

Arkha — Артерією

Виконавці називають пісню одою високій любові, що живе у серцях двох людей, сплетених любов’ю немов однією спільною артерією.

Lesan — Дівчинка, привіт

Натхненний власним досвідом нещодавнього закінчення школи, Lesan створив пісню, яка, на його думку, стане символом прощання з дитинством та початком нового етапу в житті кожного школяра. 

Reya — Не того обрала

Трек розповідає історію дівчини, яка розуміє, що опинилася в аб’юзивних стосунках. Вони приймають спільне рішення розійтися, хоча, на думку виконавиці, у більшості випадків люди не можуть розійтися через взаємозалежність й тоді вони не можуть бути, як разом, так і окремо від одне одного.

Yana Mori — не довіряй

Пісня є зображенням внутрішньої свободи та відчуття легкості співачки.  

teeNsad — Нічні квартали

Свій новий трек виконавиць написав спеціально під період останніх дзвоників та випускних вечорів.

Sleepy Andy, Nosik — Залишайся

Пісня розкриває персонажа котрий лишився на самоті, покинутий найближчими людьми. Після зради та байдужості він починає зневірюватися у людських стосунках.

Skarb — Щось Важливе 

Натхненням для тексту стало відчуття циклічної подорожі між емоційною напругою та моментами ясності й радості. У тексті згадуються особисті стосунки та моменти, що залишили глибокий слід у серці, і лунає висновок про важливість цінування моменту.

ЩукаРиба, Bunht, Євген Пугачов, Helldrummy — Веснянки

«Веснянки – один із жанрів календарної обрядовості. Він зберігає первісні уявлення українців про світ та природу. Дзвінкими й гучними співами, пронизливим гуканням, гурти дівчат, стоячи на пагорбах, схилах річок і лугів, ніби будили природу і повертали її до життя. У поєднанні із сучасною музикою наші веснянки зазвучали по-новому, але зберегли усе те, що вклали в них багато-багато минулих поколінь…», — коментують реліз виконавці.

Теорія розбитих вікон — Скажи мені тепер

Замість опису треку виконавці хочуть, аби слухачі самотужки відповіли на запитання, що можуть з’являтись у процесі прослуховування. Єдина підказка, яку вони дають: ця пісня про ідеали. 

Відчай, Alice Change — Завтра не існує

Це перший сингл з їхнього майбутнього альбому Виворіт, над яким музиканти працювали протягом останнього року. У треку Завтра не існує гурт задає депресивний настрій, відображаючи глибокі емоції та роздуми.

Dofamin, Chupa 12 — 5 NA 2

У треку артисти розмірковують про розвиток та вихід з рутинного кола, так знайомого багатьом з нас. 

lumosback — Вогні

За словами виконавця, трек занурює слухача у відчуття стурбованості та внутрішнього конфлікту. lumosback співає про відносини, моменти сумнівів, втрат та висвітлює тему самоушкодження.

Unakk — Пізно

Пізно — це про рефлексію, про моменти, коли здається, що всі шанси втрачені, і час проминув. Головний меседж пісні: якщо ви вважаєте, що вже надто пізно щось змінювати, пізно — це ніколи. 

Bandanna — Земля

Bandanna — це чернігівський рок-гурт, заснований учасницею 11 сезону шоу «Голос Країни» Анною Шеррі. Загалом меседж пісні — надія на відродження, до якого призведе саме любов.

Cheban — Сонце світить для нас всіх

«Нова пісня народилася в особливий і водночас болючий момент. Після мого візиту до воєнного госпіталю, де був мій брат, який отримав важке поранення, героїчно обороняючи країну, стало зрозуміло, наскільки глибоко впливають ці події на всіх нас. Важко осягнути весь біль та безвихідь, що відбиваються в очах і на обличчях поранених хлопців, яких врятували від смерті під час бойових дій», — коментує реліз виконавець.

Тоїа, Noise Paredolia — Як тоді

Інді трек, що передає почуття про історію «повторюваних» стосунків, які щоразу наче одне і те саме, але завжди є ідеальні еталонні стосунки, з якими ми порівнюємо всі наступні.


Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також: «Це, мабуть, єдиний випадок у світі, коли танцпол — safe place». Як Some People відновлює культурне життя у Харкові під обстрілами?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
3 години тому
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
8 години тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому