Головна
>
Музика
>

Хто такий Ницо Потворно?

Хто такий Ницо Потворно?

17 березня у Львові (Нижній зал театр ляльок) уперше виступить Ницо Потворно. За кілька днів після анонсу — sold out квитків, тому організатори вирішили влаштувати концерт на біс — 19 березня.

Розповідаємо, хто такий Ницо Потворно, чим цікава його творчість і як він вийшов з андеграунду.

Фото: Polina Polikarpova 

Хто це такий?

Ницо Потворно — тіньова сторона особистості Сергія Гусака (ексвокаліста гурту Леді Джанк), так само як містер Гайд — альтер его доктора Джекіла в повісті Р. Л. Стівенсона. Надихнула виконавця ігрова компанія Remedy Entertainment, чиї назви ігор схожі на імʼя та прізвище персонажа. Тож він вирішив створити собі промовистий нікнейм за аналогією.

Засновано на реальних подіях

Проєкт Гусак запустив у 2019 році. Того ж року вийшов дебютний лонгплей Ницо Потворно і два мініальбоми Револьвер 13, який увійшов до найкращих новинок січня 2019 року за версією LiRoom та Політика, любов і п’янство, що опинився серед найкращих альбомів березня.

Це психоделічне техно про життя, любов і смерть, де виконавець ставить екзистенційні питання штибу «хто я?», «чим заповнити пустоту?» та «як жити в цьому світі?».

Зараз у Ницо Потворно майже 18 тисяч слухачів на Spotify.

Тексти композицій Ницо Потворно є автобіографічними. Наприклад, композиція Реанімація з однойменного альбому 2020-го розповідає про те, як музикант прокинувся у реанімаційній палаті після п’яного вечора в київському барі Хвильовий.

Чимало сюжетів та ідей для текстів вокаліст бере із власного досвіду роботи на швидкій. Цей досвід відчиняє двері до іншого боку життя — коли люди потрапляють у халепу, переживають страждання, самотність, покинутість тощо. Цей світ може здаватися потворним, бо різко контрастує з популярною нині картинкою в інстаграмі. Проте це життя поряд, і саме про нього розповідає виконавець. Наприклад, трек Такі самі як ти з дебютного альбому.

Антиподом Реанімації став альбом 2021 року — Чистий. Цей реліз ознаменовує нову, а саме чисту від залежностей сторінку в житті музиканта. Гусак роздумує про швидкоплинність часу, алкогольне минуле, краще життя за кордоном, і свідомо відмовляється жити на межі фолу — наприклад, у фінальному треці Визволи.

«Чистий — про свободу вибору та відповідальність, яка за цим приходить», писала Лєра Зданевич.

У 2021 році з’явився новий мініальбом під назвою театр ім. Н. Потворно із трьох треків, один із яких — фіт із Паліндромом.

Вхід у музичну тусовку

Після релізу альбому Реанімація у 2020 році Ницо Потворно помітили в музичній тусовці, він увійшов до топів українських альбомів 2020 у багатьох медіа. Однойменний трек презентує виконавця в образі алкозалежного, адже в альбомі він ділиться маргінальними реаліями свого життя — алкоголь, наркотики, вечірки. До альбому також входить і трек-гімн бару Хвильовий на Подолі — ХВЛВ. Треки з альбому досі є в топі прослуховувань.

Зокрема альбом Реанімація потрапив до 20 найкращих альбомів за 2020 рік за версією LiRoom, зайнявши другу позицію. Зокрема, альбом коментує головний редактор LiRoom Олексій Бондаренко:

«Творчість Ницо Потворно певною мірою схожа на Кровосток стилістично та музично, проте є одна разюча відмінність. Це надія, яку на Реанімації ліричний герой бачить у кінці похмільного тунелю. Усе ж будь-який хенговер добігає кінця і настає тверезість».

Чим ще займається Ницо Потворно?

Паралельно Сергій Гусак працює лором у приватній київській клініці, тож музика — ще одна грань життя, яка набуває реальності в післяробочий час.

Вихід з андеграунду

З початком повномасштабного вторгнення Сергій Гусак почав озвучувати діалоги російських окупантів для Телебачення Торонто й часом з’являвся в кадрі, а також почав активно вести твіттер і таким чином вийшов на суттєво ширшу авдиторію. Власне, твіти Ницо Потворно вирізняються іронічністю, прямолінійністю та сарказмом і апелюють до музичної творчості. Але його стали сприймати першочергово не як музиканта, а як блогера з додатковим музичним проєктом.

Останні релізи

Релізи Ницо Потворно 2022–23 років контрастують із попередньою творчістю. Він розширює тематичні межі творчості та переходить від особистого до глобального. В останніх треках відчутний вплив війни на музиканта — в них багато смерті, ненависті до ворога та гостроти кохання в нинішньому контексті.

У 22-му році артист часто фітував — Моя слина на тобі (фіт із Сашею Гонтар, його дружиною) та Піф паф файє (разом із калуським гуртом Джозерс). Також у співпраці з ведучим Телебачення Торонто Максом Щербиною вийшов трек Достукатися до небес про осмислення смерті та життя.

Найсвіжішим на сьогодні релізом є сингл Недоречний, що з’явився в січні 2023 року. Це сублімація трагічного в цій війні, коли смерть щодня чатує поміж українців:

«Я недоречний на темних вулицях, де постійно возять вінки» — співає в тексті Ницо.


Концерт у Львові
Коли:
19 березня, 18:00
Де: Нижній зал театру ляльок, площа Данила Галицького, 1
Вхід: за квитками

Концерт в Києві
Коли: 31 березня, 18:00
Де: Мала Опера, вул. Дегтярівська, 5
Вхід: за квитками


Читайте також:

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024