O.Torvald випустили одразу два кліпи, повернулися до гітарного звуку та презентували барабанщицю

Сьогодні, 18 квітня, гурт O.Torvald повернувся із річної творчої перерви, випустивши перші сингли з майбутнього альбому та кліпи на них.

Першою піснею стала Два Нуль Один Вісім. Як розповіли O.Torvald, ця пісня є особливою та особистою для фронтмена Жені Галича, адже присвячена його батьку: «Це історія втрати близької людини та спроба зібрати себе по шматкам». Сюжет кліпу обігрує життя учасників гурту під час творчої перерви. Єдиний, хто не фігурує у кліпі – це нова барабанщиця O.Torvald.

 

Зате нова барабанщиця O.Torvald, яку до речі звати Hebi, грає центральну роль у другому кліпі на пісню Назовні:

«Ніколи не думав, що буду працювати з дівчиною у рок-гурті, але вона стала символом початку нової світлої смуги для O.Torvald. Ми випадково побачили її відео в інтернеті і наступну годину свого життя я взагалі не пам’ятаю, адже все що ми робили, це передивлялися як вона віртуозно знищує барабани. Вона талановита, енергійна, запальна та не боїться виходити за рамки. Тому ласкаво просимо у сім’ю і сподіваємось, що вам сподобається!», – коментує Женя Галич.


 Льоша Бондаренко

O.Torvald вирішили повернутися масштабно. Рік про них нічого не було чутно – Женя Галич займався проектом Megogo Live, періодично постив сторіз зі студії, але ані публічних концертів, ані нових пісень не було. Останні два альбоми – #нашілюдивсюди та Бісайди – промотувалися на тлі не самої вдалої участі гурту у «Євробаченні». Гурт взяв паузу чи то через те, що втомився, чи то через те, що хотів накопичити матеріал.

Два кліпи, які вийшли сьогодні, – це історія у двох частинах. У Два, нуль, один, вісім Женя Галич, у доволі постапокаліптичних декораціях, збирає гурт докупи. На звалищі знаходить діджея Полярника. У компанії, схожій на збір анонімних алкоголіків, віднаходить гітариста Дениса. Згодом забирає й Жеку Страуса, який беззмістовно жбурляє пляшки в стіну. Гурт знаходить інструменти, але всі розуміють – не вистачає барабанщика. Нещодавно з колективу пішов Саша Солоха, який грав з O.Torvald із 2011. А Вадим Колісніченко, який прийшов йому на зміну, довго не протримався.

Таким чином Галич зашиває у цей кліп подвійний сенс – це історія про повернення до творчості та висвітлення беззмістовності життя кожного з музикантів без музики. Разом із тим це історія про втрату батька, яка стала поворотним моментом у житті фронтмена. Два, нуль, один, вісім – 2018, минулий рік, важкий рік, сповнений втрат, який гурт залишає і вривається в нове життя. Кліп закінчується на трикрапці…

І O.Torvald недовго тримають інтригу. Цього ж дня виходить кліп Назовні, у якому продовжується історія попереднього відео. Подібне ми бачили минулого року у триптиху від Twenty One Pilots, який передував виходу альбому Trench. Другий кліп присвячений пошукам барабанщика, яким виявляється дівчина Hebi, із якою Галич асоціює нову сторінку в історії гурту. Наприкінці O.Torvald знову на сцені, а останнім кадром показана взаємодія Галича із новою учасницею гурту. Цей трек звучить принципово оптимістичніше за попередній. Подвійним дном тут виступає історія виходу з депресії та алкогольної залежності, що продовжує ідею Два, нуль, один, вісім про відкидання усього поганого, що було в минулому, і перехід на новий рівень.

Якщо не вдивлятися в деталі, ці два відео – просто хороші кліпи, які можна подивитися на YouTube, і які певне зайдуть не телеканалах. Класна картинка, хороші пісні.

Проте O.Torvald починає грати по-крупному. Тепер тут нема зайвих кадрів та «чуваки ортодоксально грають на гітарах на фоні лісу». Кожний прояв має зміст (так само, до речі, як у TOP. Можливо концерт в Києві вплинув?). Зовсім недарма в кадрі з’являється мавпочка, яка супроводжує музикантів. Не дарма вони забирають Дениса в масках мавп. Це відсилання до альбому Примат – найбільш гітарного, прямолінійного альбому O.Torvald. І, певне, найулюбленішого альбому самого Галича з їхньої дискографії. Таким чином, гурт маніфестує повернення до гітарного саунду.

І це повернення відчутне. Жорсткі, потужні пісні були і на Бісайдах, і на #нашілюдивсюди, зокрема Вирвана та В подушках. Проте це радше стадіонний саунд, який розмежовувався ледь не EDM як Ліхтарі та, власне, #нашілюдивсюди. Два нових треки – це повернення до альтернативного поп-панку, але вже з перспективи дорослих і досвідчених музикантів. Тут все ще відчувається вплив Sum 41 та Blink-182, але це зроблено не як епігонство чи підлітковий бунт. Це осмислені і цікаві пісні. Вони звучать не «бо так всі роблять», а бо так хоче гурт тепер і зараз.

Особисто для мене ці два треки сильно підігрівають цікавість до майбутнього альбому. Я ніколи не приховував, що мій улюблений альбом O.Torvald – це Ти є, якому ми колись поставили 8 балів із 10. Проте там саунд-продюсером був Хливнюк. Цього разу, схоже, Галич націлився довести всім, що він може зробити не гірше власними зусиллями із оновленою командою.


Нагадаємо, що останній великий реліз O.Torvald – міні-альбом Бісайди – вийшов восени 2017-го. Після того вони провели великий тур Україною, відіграли фестивальний сезон та у серпні 2018-го оголосили про початок творчої перерви. За цей час фронтмен гурту Женя Галич став продюсером музичного каналу Megogo Live.

Фото: прес-служба

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.