Головна
>
Анонси
>

Що вже відомо про фестиваль Porto Franko 2018

Що вже відомо про фестиваль Porto Franko 2018

Міжнародний фестиваль актуального мистецтва Porto Franko пройде 13-17 червня в Івано-Франківську. Як обіцяють організатори, «цього року Porto Franko — це літаки та гелікоптери у інсталяціях, електронна музика, сучасна хореографія, театр та візуальне мистецтво з високими технологіями, наукою та мріями про небо». Усього заплановано понад 100 івентів.

Центральні перфоманси пройдуть за участі двох справжніх літаків. Один стане майданчиком для вистав та інсталяцій, а другий — візьме участь у опері «Аерофонія», яку покаже Nova Opera. Серед вже анонсованих перфомансів — святкування ювілею авангардного композитора Карлхайнца Штокхаузена за участі ударника Laszlo Hudascek та співачки Julia Mihály.

Також організатори розповіли, що глядачі матимуть змогу побачити балет австрійського хореографа Сімона Маєра Oh, Magic, в якому беруть участь чотири танцівники, два роботи і механічний рояль. Ба більше, будуть показані вистави «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса та «Чайка» Оскараса Коршуноваса, експериментальну постановку Ростислава Держипільського «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує» та інсценізацію «На Західному фронті без перемін».

У кінопрограмі наразі оголошено про покази двох фільмів: «Припутні» та «Стрімголов», а також програму документалок від СУК \ CUC i Directory Films.

На Helicopter Stage відвідувачі матимуть змогу послухати гурти Вагоновожатые, Zapaska, Ptakh_Jung, Le Parody (Іспанія),  JAVIRO (Іспанія), Familia Perkalaba, Lirwak, Лінія Маннергейма та Хамерман Знищує Віруси, а також читання роману Андруховича «Коханці Юстиції» під музичний супровід Сон Сови.

Музична програма фестивалю обіцяє бути насиченою. На головній сцені заплановано виступи гуртів LatexFauna, британців All The People, Bloom Twins, The Gitas, Pianoбой та бельгійського музиканта J.Bernardt, який також гратиме у Києві у червні.

На додатковій локації заплановано безкоштовний лекторій:
«Коли в усіх містах України буде звучати моя улюблена музика?» Андрій Зойн;
«Креативна Європа”: особливості участі для України» Ксенія Калина, Анна Турло;
«Провокативне мистецтво як метод залишатися чесними із слухачами та суспільством» Альберт Цукренко, Володимир Пахолюк.

Про основну музичну програму наразі відомо небагато. Єдине, що сказали організатори: «На головну сцену приземляться хедлайнери з України, Британії, Іспанії, Бельгії, США».

Більше інформації з’явиться незабаром. Слідкувати за оновленнями та придбати квитки можна на сайті фестивалю.

Читайте також:

> Що вже відомо про Leopolis Jazz Fest
> Що вже відомо про фестиваль RespublicaFEST
> Що вже відомо про шостий фестиваль «Білі Ночі»
> Що вже відомо про фестиваль «Джаз на Днепре»
> Що вже відомо про фестиваль MRPL CITY 2018

Фото: Facebook/Artem Galkin

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024