Цьогоріч національний конкурс київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбудеться в межах 30-го Filmfest Hamburg (Гамбург, Німеччина) з 30 вересня по 5 жовтня.
Вперше конкурс включатиме не тільки короткометражні роботи, а й повні метри. Відтак покажуть 12 коротких метрів та 7 дебютних повнометражних фільмів.
Filmfest Hamburg — найбільший фестиваль у регіоні й один із провідних у Німеччині, пройде з 29 вересня по 8 жовтня 2022 року. Через повномасштабну війну організатори фестивалю запросили «Молодість» представити національний конкурс зі своїм власним журі з 30 вересня по 5 жовтня.
До складу журі увійшли: українська режисерка та сценаристка Єва Нейман, іранський продюсер Фарзад Пак та німецька акторка Фрітці Габерляндт. Вони обиратимуть двох переможців – серед коротких і повних метрів.
Сенатор з питань культури й медіа Гамбурга Доктор Карстен Бросда наголосив, що така співпраця є важливою:
«Напад Росії на Україну – це також напад на вільне мистецтво й культуру».
Традиційно національний конкурс «Молодості» включатиме короткометражні роботи. У конкурсі буде представлено 12 коротких метрів:
- Пелюшковий торт, режисерка Анастасія Бабенко
- Папині кросівки, реж. Ольга Журба
- kitchen.blend, реж. Наталія Ільчук
- Ну ти і дура, Ліза, реж. Олександра Конопля
- Сльози залишаться, реж. Лері Матегга
- Поки тут тихо, реж. Олена Подолянко, Новруз Хікмет
- Діма, Дмітрій, Дмитро. Слава героям, реж. Клеменс Пул
- Leopolis Night, реж. Нікон Романченко
- Літургія протитанкових перешкод, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук
- Мам, реж. Анна Гнатенко-Шабалдіна
- Нікому не кажи, реж. Ігор Шукатка
- Запах поля, реж. Андріана Ярмонова
До повнометражного конкурсу, який проводиться вперше, відібрано сім дебютних фільмів, серед них:
- Снайпер. Білий ворон, реж. Мар’ян Бушан
Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про початок війни на Донбасі у 2014 році.
- Стоп-земля, реж. Катерина Горностай
Це історія про 16-річну Машу, яка вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі, з домішками напруженої шкільної буденності та закоханості в однокласника.
Фільм також покажуть в програмі дитячо-юнацького фестивалю Michel, що проходить в межах Filmfest Hamburg.
- Бачення метелика, реж. Максим Наконечний
Це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.
Інтерв’ю з режисеркою Наталкою Ворожбит, яка у фільмі дебютувала як акторка можна прочитати тут. За посиланням ми також зібрали рецензії на фільм від критиків іноземних видань.
- Памфір, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук
Це історія про хорошого сім’янина, який змушений звернути з чесного шляху заради своєї сім’ї. Події відбуваються на Заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки.
Також цей фільм буде представлений у міжнародній програмі Гамбурзького кінофестивалю.
Наше інтерв’ю з режисером читайте за посиланням.
- Між нами, реж. Соломія Томащук
Психологічний трилер, що розповідає про вибір, який доводиться робити між близькими та мораллю, коли іншого варіанту розвитку не існує. Дві головні героїні фільму — Саша та Аня змушені робити цей вибір: Саша по відношенню до власного чоловіка, Аня по відношенню до сина. Драматизм ситуації загострюється коли вони виявляються залучені в кримінал.
- Будинок Слово. Нескінчений роман, реж. Тарас Томенко
Фільм розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади — знищення потужного мистецького руху, що виник у 1920-1930 роках у Харкові і відомий як «Розстріляне відродження».
- Покуть, реж. Андрій Кокура
Минув рік, як мати Асі загинула в трагічній аварії. Поки її батько починає нові стосунки, вона заблукала у спогадах про свою матір, не в змозі відпустити її. Ася відчайдушно шукає відповіді на екзистенційні питання із допомогою свого таємничого друга.
Поза конкурсом на закритті програми буде показано новий документальний фільм членки журі Єви Нейман «Привоз» про славетний одеський ринок. Також «Молодість» представить збірку своїх переможців і лавреатів воєнної тематики, до якої увійшли «Бульмастиф» Анастасії Буковської, «Схрон» Оксани Войтенко та «Кімната Батіка» Марії Халпахчі.
Читайте також: На Takflix з’явилася «Земля» Довженка з саундтреком від «ДахиБрахи» та відновленими українськими інтертитрами
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: