Головна
>
Плейлисти
>

Абетка болю та зубожіння: 10 хороших українських треків для поганого настрою

Абетка болю та зубожіння: 10 хороших українських треків для поганого настрою

У час економічної кризи, пандемії та війни з усіх усюд лунають заклики думати позитивно. Але негативні емоції – це не погано. Бути сумним – це нормально. Закордонні дослідження кажуть, що поганий настрій не завжди призводить до депресії, а іноді навпаки має позитивний терапевтичний ефект. Згадайте хоча б мультфільм «Думками навиворіт», який присвячений тому, що не варто витісняти цю емоцію зі свого життя. Ми теж вирішили боротися із дискримінацією цього стану та підібрали десять хороших українських пісень, які допоможуть зануритися в тугу сповна.

Soundcloud Apple Music Spotify Google Play

Люсі – На дні

На дні – останній трек із дебютного альбому альтернативної поп-співачки Люсі. Платівка Enigma повністю пронизана емоціями відчаю та тривоги, наповнена алюзіями до Біблії та загалом може непогано підійти під меланхолійний настрій. Остання пісня, попри загальний вайб, все ж має і позитивну конотацію – як сказала сама Люсі, «Дно – це насправді не кінець, а основа, від якої можна відштовхнутись та виплисти нагору».

YUKO – Sorry

YUKO стали відомі передовсім як гурт, що переосмислює народну творчість. Але є в їхній дискографії і авторський трек – двомовна Sorry. Це хороша пісня про розставання людей із тараканами у голові, що шукали спокуту один в одному, але все ж вимушені розійтися.

Zvarych – Bolyt’

«Хай покаже, де болить», – рефрен, який змусить кожну журливу людину міцніше притиснути до себе коліна. Пісня Bolyt’ увійшла до дебютного EP музиканта Антона Зварича (співавтору джинглу до нашого «Хоум шоу»!). Ця платівка увійшла до нашої підбірки найкращих мініальбомів 2019-го.

Vivienne Mort – Я і так одна

Лірика Дани Заюшкіної – це перепис суму. Я і так одна – завершує останній альбом Vivienne Mort Досвід та немов підсумовує всю історію ліричної героїні. Квінтесенція самотності звучить саме так.

> Читайте також: 18 найкращих український альбомів 2018-го

Зэ Джозерс – В могиле мертвых надежд

Сергій Воронов може вважатися амбасадором печальки в сучасному українському музичному полі. Можете переконатися у цьому в нашій підбірці цікавих фактів про альбом Сложные машинные биты, де він розповів, що надихнуло саме на цей трек. Спойлер: це історія про те, як він вийшов з під’їзду та побачив старого чоловіка, що конає.

Лінія Маннергейма – Їй 15

Сергій Жадан може похвалитися статусом літописця розмаїтих зубожінь українців з усіх індустріальних куточків нашої країни. Його вірш «Їй 15», що ліг в основу цієї пісні з дебютного мініальбому Де твоя лінія?, розповідає про дівчинку, яка день за днем проводжає тих, хто полишає її рідне місто назавжди.

Один в каное – У мене немає дому

Як би мотиваційні коучі не запевняли нас, що пошук себе та свого місця у світі – це важливий процес становлення особистості, він часто супроводжується відчуттям тривоги. У мене немає дому – немов ілюстрація для цього процесу. А ще до цієї пісні гурт зняв неймовірної краси кліп.

> Читайте також: Інтерв’ю з гуртом Один в Каное

Вагоновожатые – Старость

«Как пахнет старость?», – питання, яке ставить фронтмен гурту Вагоновожатые. Цей трек занурює у відчуття тривожного спокою перед тим, що неминуче. І це дуже тужливо.

Postman – Порожні кімнати

У період тотальної самоізоляції порожні кімнати стають найкращими друзями кожного з нас. Сподіваємося, що на своєму новому лейблі WATRA Костя Почтар буде давати волю й іншим сонграйтерам оспівати цей досвід по-своєму.

> Читайте також: Інтерв’ю із засновниками інді-лейблу WATRA

Jonathan Livingston – Хворий

«Ця пісня про хворобу і про ліки. Про час і його незворотність. Про трагічність і красу життя. Про трагічність і красу миті», – розповідали нам учасники гурту Jonathan Livingstone. Не знаємо, чи потрібно ще якось пояснювати, чому Хворий завершає нашу підбірку.

> Читайте також: Інтерв’ю з учасниками гурут Jonathan Livingston


Якщо вам не хочеться, аби наша редакція сумувала, то ви завжди можете підтримати нас на Patreon. Так ви зможете отримати від нас унікальні плейлісти.


Підписуйтеся на нас в ІнстаграміТелеграмі та YouTube. Підтримати проєкт можна тут!

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024