Головна
>
Кіно
>

Видатки на культуру у 2024 році зменшаться — Мінкульт

Видатки на культуру у 2024 році зменшаться — Мінкульт

Видатки на культуру у 2024 році будуть приблизно на 160 мільйонів гривень менші, ніж торік. Загалом на розвиток галузі планують близько 8 мільярдів гривень. Про це розповів виконувач обов‘язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв на пресконференції 11 вересня.

За словами Карандєєва, у проєкті бюджету на 2024 рік більш ніж 85% коштів передбачили на оплату праці та забезпечення роботи українських митців, інша частина піде на оплату комунальних послуг. Решту видатків спрямують на заходи з охорони культурної спадщини та підтримку мистецької освіти в Україні.

Бюджетний запит у 2024 році складатиметься з двох пріоритетних напрямів — забезпечення роботи установ та надання освітніх послуг:

«Передусім ми стараємося забезпечити максимально всі потреби наших установ і організацій у реалізації заходів з охорони, збереження та утримання нашої спадщини. Другий пріоритет — це питання мистецької освіти: планування того майбутнього, що за 5-10 років має відповідати рівню, який в нас був перед війною», — каже Ростислав Карандєєв.

Додамо, що у бюджеті на 2023 рік доходи були розраховані у обсязі 1,3 трильйона гривень, видатки — 2,6 трильйона гривень. Тоді більшість коштів сарямували на інформаційну сферу, тоді як кіновиробництво та книговидавництво у бюджеті скоротили.

Нагадаємо, 20 липня президент Володимир Зеленський доручив Денису Шмигалю знайти заміну міністру культури й інформаційної політики Олександру Ткаченку. 27 липня парламент підтримав відставку Ткаченка, а наступного дня виконувачем обов’язків було призначено Ростислава Карандєєва. Більше про нього читайте у матеріалі «Вічний радник та заступник. Хто такий Ростислав Карандєєв?».

Невдовзі Карандєєв розповів про перші кроки на посаді. Що вдалося зробити в.о. міністра культури за перший місяць — читайте за посиланням.

А 2 вересня 2 вересня народні депутати Ярослав Железняк і Олексій Гончаренко повідомили, що на посаду Ткаченка розглядають кандидатуру виконавчої директорки УКФ Юлії Федів. Більше про те, чому їй цікава ця посада, читайте за посиланням.


Читайте також: Понад 25 тисяч людей і 800 тисяч гривень на ЗСУ: KyivBookFest підбив підсумки

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Мистецтво свідчень: чому Голодомор — не міф. І як про трагедію розповідають у кіно, літературі та музиці
Кравченко Марія Кравченко Марія
25 Листопада, 2023
Література
Чому ти любиш Різдво? Читаємо уривок з книжки «27 днів до Різдва» Дзвінки Матіяш
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
23 Листопада, 2023
Музика
Відеошоу «Не за кадром»: Женя Галич про «останні» концерти O.Torvald, діяльність в ЗСУ та молодих артистів
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Листопада, 2023