Головна
>
Кіно
>

Держкіно оголосило конкурс на посаду керівника «Довженко-Центру»

Держкіно оголосило конкурс на посаду керівника «Довженко-Центру»

Державне агентство України з питань кіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка». Про це повідомляють на сайті агентства.

Документи на участь у конкурсі приймаються до 16:00 години 20 січня 2023 року. Формування конкурсної комісії розпочинається 22 грудня цього року.

Хто може взяти участь?

Участь можуть взяти кандидати, які відповідають таким умовам:

  • мають вищу освіту;
  • мають стаж роботи у сфері культури не менш як три роки;
  • володіють державною мовою;
  • здатні за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Відповідно до ч. 2 ст. 211 закону України «Про культуру», на посаду керівника державного закладу культури не може бути призначена людина, яка:

  • за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
  • має судимість за вчинення кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;
  • є близькою людиною або членом сім’ї керівників органу, що здійснює управління державним чи комунальним закладом культури, а саме центрального органу виконавчої влади, органу влади Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Для участі в конкурсі необхідно подати пакет документів: заяву про участь у конкурсі, автобіографію, копію документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту, два рекомендаційні листи та мотиваційний лист.

Документи на конкурс надсилати на поштову (вул. Кіото, 27, м. Київ, 02156) та електронну адреси (info@usfa.gov.ua) Держкіно.

Про конфлікт між Держкіно та Довженко-Центром

У серпні Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру та передачу усіх його колекцій та майна державній установі «Науковий центр кінематографії України», про діяльність якої немає жодної публічної інформації.

17 серпня на сайті Кабінету Міністрів України опублікували петицію про скасування реорганізації Довженко-Центру. Вона зібрала потрібні 25 000 голосів і отримала відповідь Кабміну: там вважають, що Довженко-Центр «нерентабельно використовує активи», а доходи від його діяльності не покривають операційних витрат, через що установа є збитковою.

Така відповідь обурила представників Довженко-Центру, вони заявили, що у відповіді повторені усі маніпулятивні тези ДержКіно.

2 листопада Олену Гончарук відсторонили від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки «Довженко-Центру». На її місце призначили Юлію Каждан.

15 листопада Держкіно повідомило, що дія наказу щодо реорганізації інституції призупиняється до завершення експертної оцінки колекцій Центру, проведення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника.

17 листопада Юлія Каждан написала заяву про звільнення. На цю посаду призначили кінокритика Андрія Алферова. Чому він погодився на посаду, яке бачення роботи «Довженко-Центру» та до чого тут Офіс Президента читайте тут.


Читайте також: Українська кіноспільнота оприлюднила відкритий лист із вимогою відставки керівництва Держкіно

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024